تعطیلی بازار سقز تا ۲۰ فروردین ادامه دارد

ایسنا/کردستان فرماندار سقز با بیان اینکه تاب آوری مردم شهرستان سقز به ویژه بازاریان ستودنی است، گفت: ادامه تعطیلی بازار غیر از مشاغل ضروری و موارد استثناء بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا تا ۲۰ فروردین تمدید شده است. کامیل کریمیان در جلسه ستاد کرونا با حضور جمعی از اعضای شورای تامین و مسئولان با تشکر […]ایسنا/کردستان فرماندار سقز با بیان اینکه تاب آوری مردم شهرستان سقز به ویژه بازاریان ستودنی است، گفت: ادامه تعطیلی بازار غیر از مشاغل ضروری و موارد استثناء بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا تا ۲۰ فروردین تمدید شده است.

کامیل کریمیان در جلسه ستاد کرونا با حضور جمعی از اعضای شورای تامین و مسئولان با تشکر از رفتارهای مدنی مردم و بیان اینکه در هر زمان که مردم بیشتر در خانه مانده و از اجتماعات دوری کردند، روند بیماری در سقز رو به پایین و افول بوده است و بلعکس.
 وی با اشاره به اینکه بر اساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی، کرونا در کردستان در حال اوج گرفتن است و در زمان پیک این بیماری قرار داریم، افزود: رعایت موارد بهداشتی و تعطیلی مشاغل غیر ضرور به سلامت مردم و تسریع در بهبودی و خروج از این بحران کمک می کند.

کریمیان با بیان اینکه دولت بر دغدغه های مردم به ویژه قشرهای فقیر و بازاریان آگاه است و آنان را رصد می کند، بیان کرد: دغدغه های مردم، کمپین های مردمی، فعالان اجتماعی، اصحاب رسانه و هیات مدیره اصناف از طریق استاندار به دفتر ریاست جمهوری منعکس شده است.

وی با اشاره به پایان تعطیلات، عنوان کرد؛ شیوع بیماری بر اساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی به پایان نرسیده است و امکان تشدید شیوع ویروس با خروج بیشتر مردم و کم‌تحملی به ویژه بازاریان بسیار زیاد خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: تمام بخش های کشور از این بحران رنج می برند و قطعا دولت نگران سلامت مردم و اقتصاد بازاریان و معیشت مردم است و برنامه های برای برون رفت از این وضعیت دارد که بزودی به اطلاع خواهد رسید.

فرماندار سقز در ادامه بر توجه شهروندان به رعایت فاصله گذاری اجتماعی و فیزیکی، توجه به توصیه های بهداشتی و تاکیدات ستاد ملی، استانی و شهرستانی کرونا تا اعلام وضعیت عادی و رعایت در خانه ماندن، تاکید کرد.

انتهای پیام