تلاش برای آینده روشن از محور‌های اصلی گام دوم انقلاب

امید به آینده وحضور جوانان در عرصه‌های مختلف از محور‌های اصلی گام دوم انقلاب است.

نماینده، ولی فقیه در کردستان در نشست تخصصی ائمه جمعه کردستان با بیان این مطلب گفت: روحانیت و نمایندگان مردم باید با بصیرت و شناخت ترفند‌های دشمنان ازعوامل نفوذ و توطئه در کشور برای ضربه زدن به انقلاب جلوگیری کنند.
آیت الله سید محمدحسینی شاهرودی با اشاره به اینکه ایران اسلامی علی الرغم تحریم‌ها و شرایط سخت در طول ۴۰ سال گذشته به عزت، خودکفایی و رونق رسیده است افزود: به فرموده مقام معظم رهبری آینده روشنی در پیش رو داریم که باید با هوشیاری و آگاهی از مسائل روز حفظ شود.
وی به افزایش قیمت بنزین ومتعاقب آن اغتشاشات اخیربه عنوان نقشه دشمنان برای به راه انداختن جنگ داخلی اشاره کرد و گفت: هر چند این ترفند‌ها با رهنمود‌های رهبرمعظم انقلاب خنثی شد، اما باید بدانیم اعتراضات باید جنبه قانونی داشته باشد.
یکی از اساتید حوزه و دانشگاه هم با اشاره به اهمیت علم و ایمان در رشد جامعه بشری گفت: روحانیون مجاهد، عالم و باتقوی درموحد کردن انسان‌ها و شناخت دشمن و دشمن شناسی نقش بسزایی دارند.
حجت الاسلام والمسلمین دهقان، شایعه پراکنی، تفرقه، فساد و فحشا را از توطئه‌های دشمنان در دول اسلامی دانست و افزود: با استقامت، وحدت، صبر و بصیرت می‌توان توطئه‌ها را خنثی و پرچم اسلام را جهان شمول کرد.
وی از امت اسلامی به عنوان حزب الله واقعی نام برد و گفت: همه مردم از جمله روحانیت چه در حماسه ۹ دی و چه در انتخابات مجلس با حرکت در زیر چتر ولایت باید برای حفظ عزت، شکوه و وحدت ملی تلاش کنند.
حجت الاسلام والمسلمین شهسواری معاون فرهنگی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور هم از حماسه ۹ دی به عنوان روز بصیرت نام برد و گفت: ائمه جمعه و جماعات باید با روشنگری و هوشیاری، توطئه بدخواهان نظام را که درصدد نابودی نظام و انقلاب هستند را خنثی کنند.
صالح زاده امام جمعه شهر بوئین بانه هم از ماموستا‌ها به عنوان پل ارتباطی بین دولت و مردم نام برد و گفت: با توجه به پتانسیل‌های موجود در کردستان نیاز است مسئولین برای رفع مشکلات این منطقه از جمله بیکاری جوانان و باز شدن بازارچه‌ها در نقاط مرزی اقدام کنند.

صداوسیمای کردستان
انتهای خبر/