توجه به فرهنگیان و تامین مسکن آنها از اولویت های دولت است

استاندار کردستان: در راستای تداوم جریان آموزش در زمان تعطیلی مدارس، از مجموعه دلسوز و زحمت کش آموزش و پرورش توقعی غیر از این نیست.

به گزارش بانه نیوز و به نقل از روابط عمومی استانداری کردستان، بهمن مرادنیا در نشست شورای آموزش و پرورش استان کردستان در سال ۹۹ که در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، با تقدیر و تشکر از اهتمام مسئولان و کلیه دست اندرکاران تعلیم و تربیت استان، فرهنگیان و معلمان تلاشگر در راستای تداوم جریان آموزش در زمان تعطیلی مدارس، اظهار داشت: از مجموعه دلسوز و زحمت کش آموزش و پرورش توقعی غیر از این نیست.

وی با بیان اینکه معلمان همواره برای تعلیم و تربیت دانش آموزان دلسوزی کرده‌اند، افزود: در این مقطع حساس نیز فرهنگیان و معلمان با احساس مسئولیت، در کنار جامعه پزشکی، پرستاران و کادر درمانی، دین خود را به خوبی ادا کردند و مسئولانه برنامه‌های درسی دانش آموزان را با بهره گیری از روش‌های مختلف از جمله فضای مجازی پیگیری کردند.

استاندار کردستان با اشاره به تفاهم نامه وزارت آموزش و پرورش و راه و شهرسازی در راستای احداث مسکن فرهنگیان، بر تامین مسکن فرهنگیان فاقد مسکن و رفع مشکلات پیش رو در تهیه زمین مورد نیاز توسط اداره کل راه و شهر سازی تاکید کرد و ادامه داد: توجه به فرهنگیان و تامین مسکن این قشر باید در اولویت باشد.

مرادنیا همچنین بر بهره گیری از امکانات و ظرفیت‌های آموزش و پرورش نیز در جهت تامین مسکن فرهنگیان تاکید کرد و یادآور شد: با توجه به مشکل و محدودیت زمین در استان، با قید فوریت، تامین زمین برای احداث مسکن فرهنگیان باید در سطح استان پیگیری شود.

وی بر اجرایی شدن مفاد تفاهم نامه همکاری فی مابین وزارت آموزش و پرورش و وزارت کشور تاکید کرد و بیان کرد: بعد از تشکیل کمیته استانی با مسئولیت معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، باید با همکاری و همراهی اعضای کمیته، تعهدات طرفین و برنامه‌های پیش بینی شده پیگیری شود تا با جدیت و در حد توان ضمن بهره گیری از این ظرفیت، اقدامات اثر بخش انجام داد.

استاندار کردستان در پایان با اشاره به تعطیلی مدارس و ضرورت پیگیری برنامه آموزشی و همچنین نگرانی خانواده‌ها در خصوص بازگشایی مجدد مدارس، خواستار آمادگی برای فراهم شدن امکان بازگشایی در سطح استان شد و گفت: در صورت مساعد شدن شرایط و امکان فعالیت واحدهای آموزشی، مدارس روستایی و مناطق پاک می‌تواند در اولویت بازگشایی باشد.

 

انتهای پیام/