تور مجازی بازدید از موزه مشهور انگلیس با کمک یک ربات

با شیوع ویروس کرونا در جهان و در پی آن بسته شدن موسسات هنری سراسر جهان، موزه هنرهای معاصر "هستینگز" (Hastings) انگلیس با استفاده از یک ربات دورحضور تورهای مجازی ارائه می‌دهد.

به گزارش بانه نیوز و به نقل از نیویورک تایمز، هفته گذشته یک ربات در حال حرکت در موزه هنرهای معاصر هستینگر انگلیس بود.

با اجازه “لیز گیلمور” (Liz Gilmore)، مدیر موزه هنرهای معاصر هستینگر انگلیس، این ربات که دارای یک صفحه نمایش به اندازه یک آی پد است، در موزه حرکت می‌کند و آثار هنری آنجا را در معرض نمایش قرار می‌دهد.

افراد می‌توانند با کمک این ربات نمایی کامل از تمام جهات موزه داشته باشند و یک سرگرمی بسیار جذابی را برای افرادی‌که به دلیل شیوع ویروس کرونا و قرنطینه در خانه هستند، ایجاد می‌کند.

با اینکه ویروس کرونا سبب بسته شدن موسسات هنری جهان شد، اما کاری که این موزه انجام داد، متفاوت و جالب است؛ تور مجازی این ربات با استفاده از یک دستگاه دورحضوری تلفن همراه و از طریق وای-فای امکان دیدن این موزه را برای کاربران درون خانه فراهم می‌کند.

به نظر می‌رسد این نخستین باری است که یک سازمان فرهنگی در انگلیس سعی کرده است چنین تجربه‌ای را برای کاربران به ارمغان بیاورد. قیمت ربات مذکور ۴۰۰۰ دلار است و توسط شرکت “Double Robotics “توسعه داده شده است.

 

 

انتهای پیام/