توزیع مواد شوینده بین ۶۰ هزار خانوار نیازمند کردستانی در حال انجام است

محمدرسول شیخی‌زاده روز سه‌شنبه در چهارمین جلسه اتاق رسانه‌ای ستاد مقابله با کرونا در کردستان اظهار داشت: برای تهیه این اقلام سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی بیش از ۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال، شهرداری سنندج یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال، اداره کل اوقاف و امور خیریه ۲ میلیارد ریال و اداره کل کمیته امداد […]محمدرسول شیخی‌زاده روز سه‌شنبه در چهارمین جلسه اتاق رسانه‌ای ستاد مقابله با کرونا در کردستان اظهار داشت: برای تهیه این اقلام سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی بیش از ۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال، شهرداری سنندج یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال، اداره کل اوقاف و امور خیریه ۲ میلیارد ریال و اداره کل کمیته امداد امام(ره) سه میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال کمک کردند.

وی اضافه کرد: اجناس شوینده افراد نیازمند شهرستان‌های مریوان، بانه و کامیاران توسط ستاد اجرایی فرمان امام، شهرستان‌های دیواندره، سروآباد و قروه از جانب اداره کل اوقاف و امور خیریه و بقیه شهرستان‌های استان هم از محل مشارکت شهرداری سنندج، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، بهزیستی و کمیته‌ امداد امام(ره) تامین شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی کردستان یادآور شد: در مرحله اول بیش از هشت هزار بسته مواد شوینده و ضدعفونی کننده در سقز تامین و از دو روز پیش کار توزیع آعاز شد، ضمن اینکه توزیع به صورت تجمیعی نیست و موردی تحویل مددجویان داده می‌شود.

شیخی‌زاده با بیان اینکه محصولات بهداشتی خریداری شده نیازمندان سنندجی نیز از روز گذشته دریافت و در حال توزیع است، افزود: امروز هم اقلام بهداشتی مورد نیاز مددجویان بهزیستی آغاز شده است و اوقاف هم از روز گذشته کار توزیع این اقلام را در سه شهر دیواندره، سروآباد و قروه شروع کرده است.

وی به تامین روزانه ۲۵ هزار تن مواد شوینده در استان و توزیع آن بین خانواده‌های نیازمند اشاره کرد و گفت: بنیاد مستضعفان ۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال منابع اعتباری برای خرید مواد شوینده بین سه هزار و ۴۱ خانوار دارای بیمار صعب‌العلاج، سرطانی، زمین گیر و سالمند استان را در اختیار کمیته امداد قرار داده که به هر خانوار به صورت نقدی ۲ میلیون ریال کمک می‌شود.

در ۲۴ ساعت گذشته (ظهر دوشنبه تا ظهر سه‌شنبه) با اضافه شدن ۲ نفر به تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان این تعداد به ۱۶۷ نفر افزایش یافت و تعداد فوتی‌های مبتلا به کرونا از ابتدای شیوع ویروس تاکنون به ۱۷ نفر رسیده است.

ویروس کرونا از اوایل دی ماه در «ووهان» واقع در استان «هوبی» چین پدیدار شد و تاکنون علاوه بر کشورهای جنوب شرق آسیا، خاورمیانه، اروپا، قاره های آفریقا، اروپا و اقیانوسیه را هم تحت تاثیر قرار داده است.
ایران نیز از  ویروس کرونا در امان نماند و نخستین مورد بیماری ۳۰ بهمن ماه در قم شناسایی شد.
کرونا، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و از جمله راه های انتقال آن عطسه و سرفه و دست دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می کنند علاوه بر پرهیز از دست دادن و روبوسی و عدم حضور در مراکز عمومی، به هنگام عطسه حتما جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی، هزار و ۱۷۸مورد جدید ابتلا به کرونا در کشور شناسایی شد و شمار مبتلایان به این بیماری در کشور به ۱۶ هزار و ۱۶۹ نفر رسید.

پنج هزار و ۳۸۹ نفر از بیماران کرونا  در کشور بهبود یافته و ترخیص شده اند و این آمار روز به روز در حال افزایش است.

متاسفانه ۱۲۵ نفر از بیماران جان خود را از دست دادند و تعداد درگذشتگان بیماری کرونا در کشور به ۹۸۸ مورد رسید.