توزیع ۱۶۵۰ تُن میوه شب عید در کردستان

ایسنا/کردستان  رئیس اداره تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، گفت: یک‌هزار و ۱۰۰ تُن پرتقال و ۶۱۰ تُن سیب در غرفه های استان توزیع می شود. شهریار حنیفی امروز(۲۶ اسفند) در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه یک‌هزار و ۶۵۰ تُن میوه شب عید در این استان توزیع خواهد شد، اظهار کرد: توزیع این میوه‌ها از […]ایسنا/کردستان  رئیس اداره تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، گفت: یک‌هزار و ۱۰۰ تُن پرتقال و ۶۱۰ تُن سیب در غرفه های استان توزیع می شود.

شهریار حنیفی امروز(۲۶ اسفند) در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه یک‌هزار و ۶۵۰ تُن میوه شب عید در این استان توزیع خواهد شد، اظهار کرد: توزیع این میوه‌ها از روز شنبه ۲۴ اسفندماه آغاز شده که از این میزان حدود یک‌هزار و ۱۰۰ تُن مربوط به پرتقال و ۶۱۰ تُن مربوط به سیب است.

وی با تأکید بر اینکه تعداد ۹۶ مرکز جهت عرضه میوه‌های شب عید درنظر گرفته شده است، افزود: عرضه میوه‌های شب عید به صورت اینترنتی نیست، اما تمهیداتی اندیشیده شده تا به سبب شیوع ویروس کرونا، مردم در صف معطل نمانند و توزیع به نحو مناسبی صورت گیرد.

 رئیس اداره تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، با اشاره به اینکه ۱۳۹ تُن گوشت در سردخانه‌های استان کردستان ذخیره‌سازی شده است، تصریح کرد: ۴۰ تُن از این گوشت به فروش رسیده و ۸۰ تُن آن نیز هم‌اکنون درحال توزیع بوده که با توجه به نوع این گوشت‌ها، قیمت عرضه آن‌ها بالغ‌بر کیلویی ۴۰ هزار تومان و ۴۳ هزار تومان است.

حنیفی در  پایان با اشاره به اینکه مرغ در استان کردستان ارزان و نیاز به توزیع تنظیم بازاری ندارد، یادآور شد: به‌منظور حمایت از مرغ‌داران کردستانی اقدام به خریداری مرغ از آن‌ها کرده‌ایم تا شاهد ضرر و زیانشان نباشیم.

انتهای پیام