توزیع ۸۰ هزار بطری مواد ضد عفونی کننده در کردستان

ایسنا/کردستان استاندار کردستان، با اشاره به اینکه ۸۰ هزار بطری مواد ضد عفونی کننده در کردستان توزیع شده است، گفت: تاکنون واحدهای تولیدی توانسته‌اند ۱۸۰ هزار بطری ۵۰۰ سی سی مواد ضد عفونی کننده مورد نیاز را تولید کنند. بهمن مرادنیا امروز(۴ فروردین) در گزارش کار استانی به رئیس‌جمهور از طریق ویدیو کنفرانس، اظهار کرد: در […]


ایسنا/کردستان استاندار کردستان، با اشاره به اینکه ۸۰ هزار بطری مواد ضد عفونی کننده در کردستان توزیع شده است، گفت: تاکنون واحدهای تولیدی توانسته‌اند ۱۸۰ هزار بطری ۵۰۰ سی سی مواد ضد عفونی کننده مورد نیاز را تولید کنند.

بهمن مرادنیا امروز(۴ فروردین) در گزارش کار استانی به رئیس‌جمهور از طریق ویدیو کنفرانس، اظهار کرد: در حال حاضر ۲۶۵ نفر به ویروس کرونا در کردستان مبتلا شده‌اند که ۱۲۷ نفر از آن‌ها در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۲۹ نفر به دلیل ویروس کرونا جان باخته‌اند، افزود: به تفکیک در شهرستان سقز ۱۲ نفر، قروه ۳ نفر، سنندج ۳نفر، بانه ۵ نفر ، بیجار دو نفر، کامیاران دو نفر و مریوان یک نفر  برباثراکرونا ویروس جان خود را از دست داده اند.

ویوهمچنین اعلام کرد: در حال حاضر ۹۰ نفر بهبود و ترخیص شده‌اند.

استاندار کردستان، با بیان اینکه ۱۲هزار نفر نهاز مردم استان در قرنطینگی خانگی به سر می‌برند، بیان کرد: تاکنون ۷۲۶ هزار نفر در استان غربالگری شده‌اند و براساس علائم  ویروس کرونا در قرنطینه خانگی هستند.

مردانیا به وضعیت مسافرین در ورودی شهرها اشاره و ذکر کرد: در مجموع نسبت به سال های گذشته ۴۴ درصد ورود خودروهای مسافری و شخصی به استان کاهش یافته اما به واسطه مرز باشماق ۱۵ درصد تردد خودروهای سنگین افزایش یافته است.

وی عنوان کرد: بحث باز نگه داشتن مرز باشماق مریوان یکی از اقدامات خوبی بود که در استان صورت گرفت و روزانه بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ دستگاه خودروی ترانزیتی در این مرز تردد می‌کنند.

استاندار کردستان، با اشاره به اینکه ۸۰ هزار بطری مواد ضد عفونی کننده در کردستان توزیع شده است، افزود: تاکنون واحدهای تولیدی توانسته‌اند ۱۸۰ هزار بطری ۵۰۰ سی سی مواد ضد عفونی کننده مورد نیاز را تولید کنند.

مرادنیا با اشاره به تامین اقلام بهداشتی برای خانواده های کم درآمد، ذکر کرد: از ابتدا شیوع ویروس کرونا در کردستان برای ۶۰ هزار خانواده در حاشیه شهرها که تحت پوشش کمیته امداد بودند بسته های اقلام بهداشتی به صورت رایگان توزیع شد.

در ادامه محمد دره وزمی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان، با اشاره به اینکه ۴ واحد تولیدی در کردستان خط تولید خود را تغییر دادند، اظهار کرد: دو واحد در سنندج و دو واحد در سقز به دلیل نیاز استان خط تولید خود را به مواد ضد عفونی کننده دست تغییر دادند.

وی افزود: الکل اتانول ۹۶ درصد مواد اولیه و اصلی ضد عفونی کننده دست است که اگر در استان موجود باشد این چهار واحد تولید خود را ادامه می دهند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان، با اشاره به اینکه ظرفیت تولید واحد “سیران یکتا دوشان” در سنندج هر ساعت شش هزار بطری مواد ضد عفونی کننده تولید است، بیان کرد: در صورتی که این واحدها دو شیفت کاری مواد ضد عفونی کننده تولید کنند روزانه ظرفیت تولید ۱۱۵ هزار بطری را دارند که در این صورت می‌توانیم نیاز استان های همجوار را نیز برطرف کنیم.

دره وزمی از ورود ۵۷ هزار لیتر الکل جهت تولید مواد ضد عفونی کننده در استان کردستان خبر داد و گفت: از ۵۷ هزار لیتر الکل می‌توان ۵۸۰ هزار بطری مواد ضد عفونی تولید و در بین داروخانه‌های سطح استان توزیع کرد.

دره وزمی خاطرنشان کرد: در حال حاضر با توجه به شرایط موجود در استان مشکلی برای تامین مواد ضد عفونی کننده نداریم که امیدواریم با همکاری داروخانه ها این مواد به موقع به دست مردم برسد.

انتهای پیام