تولید محتوای قرآنی در بستر فضای مجازی در کردستان ضروری است

زمینه سازی برای هماهنگی و اثربخشی مضاعف فعالیت‌های قرآنی در این شرایط، وجود ویروس کرونایی حاکم برکشور و منطقه است.

به گزارش بانه نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان کردستان، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی در جلسه شورای عالی قرآن ضمن تبریک ایام شعبانیه و فرا رسیدن ماه مبارک رمضان اظهارداشت: هدف از تشکیل شورای قرآن، زمینه سازی برای هماهنگی و اثربخشی مضاعف فعالیت‌های قرآنی در این شرایط، وجود ویروس کرونایی حاکم برکشور و منطقه است.

وی افزود: در یک نگاه، باید گفت صداوسیما دراین ایام می تواند برنامه های مختلف و متنوعی درجهت توسعه آموزش‌های تخصصی قرآنی به کمک قاریان و مجریان در سطوح مختلف و ورود جدی به تولید آثار قرآنی برای پخش داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان ادامه داد: یکی از مأموریت‌های شورای عالی قرآن این باید باشد که به کمک صداوسیما و دیگر رسانه ها هنر تلاوت را، که متأثر از فضای ماه مبارک رمضان باشد در دستور کار قراردهد.

وی با بیان اینکه پویش های مردمی می تواند در راستای ترویج آموزه های قرآنی در جامعه موثر باشد، گفت: شورای عالی قرآن می تواند پویش هایی مردمی در جهت کمک رسانی تغذیه ای برای محرومین از خود مردم داشته باشد.

آیت الله حسینی شاهرودی با تاکید براستفاده از دیگر رسانه ها و به خصوص فضای مجازی درایام ماه مبارک رمضان، گفت: شورای قرآنی می تواند با همکاری برخی نهادها با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا در کشور و تشویق به حضور مردم در منازل اقدام به تهیه محتوای قرآنی و پخش آن در بستر فضای مجازی کند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: نقطه مطلوب کار خوب یک شورا این است که تولیدات متناسب و به روز با نیاز مردم داشته باشد و شورای قرآنی با کمک صدا و سیما در این شرایط کرونایی باید تنوع کاری به شکل های مختلف از جمله قرائت و تلاوت، ساخت کلیپ های زیبا قرآنی ایجاد کند و در فضای مجازی و رسانه ها آنها را نشر دهد.

آیت الله حسینی شاهرودی با بیان اینکه باید از فرصت پیش آمده برای کسب یک مهارت معنوی بهره گرفت، عنوان کرد: چیزی که باید در این ماه رمضان به آن بپردازیم این است که یاد بگیریم در خلوت و به تنهایی هم این اتصال معنوی را ایجاد کرده و به هر شکلی شده ارتباط خود را با خداوند دوچندان کنیم.

انتهای پیام/