ثبت نام ۵۹ نفر برای حضور در انتخابات مجلس/چهره ها وارد عرصه شدند

با پایان روز سوم ثبت نام از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، ۵۹ نفر داوطلب شرکت در انتخابات پیش روی مجلس از استان کردستان شدند.

گروه استانها: سومین روز از ثبت نام داوطلبان حضور در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی هم به پایان رسید و در نهایت شمار افراد ثبت نامی در استان کردستان در پایان روز سوم به ۵۹ نفر رسید.

در نخستین روز از ثبت نام افراد داوطلب ۲۱ نفر با مراجعه به ستاد انتخابات مستقر در فرمانداری های سطح استان کردستان برای حضور در این رقابت اعلام آمادگی کردند.

در دومین روز ثبت نام افراد داوطلب شمار متقاضیان در پنج حوزه انتخابیه استان کردستان به ۱۳ نفر رسید.

در روز سوم شمار ثبت نامی ها به یک باره افزایش یافت و تا ساعت ۱۹ روز سه شنبه ۲۵ نفر برای حضور در رقابت های انتخاباتی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نام نویسی کردند.

رئیس ستاد انتخابات استان کردستان در گفتگویی ضمن اشاره به جزئیات افراد ثبت نامی در این استان، بیان کرد: از میان ۵۹ نفر ثبت نام شده، چهار نفر از بانوان هستند و بقیه نیز آقا می باشند.

حسین خوش اقبال ادامه داد: همچنین در حوزه انتخابیه سنندج، دیواندره و کامیاران ۲۵ نفر، حوزه انتخابیه سقز و بانه و قروه و دهگلان هر کدام پنج نفر، مریوان و سروآباد شش و بیجار نیز ۱۶ نفر ثبت نام کرده اند.

وی با اشاره به ادامه ثبت نام از افراد متقاضی در سراسر استان کردستان همزمان با دیگر نقاط کشور، عنوان کرد: انتظار می رود که افراد متقاضی زمان ثبت نام خود را به روز آخر موکول نکنند و از همین امروز با مراجعه به فرمانداری ها ثبت نام خود را نهایی کنند.

فراهم کردن زمینه برای برگزاری انتخاباتی با مشارکتی حداکثری مردم

رئیس ستاد انتخابات استان کردستان افزود: حضور افراد برای ثبت و پرشور بودن میزان ثبت نامی ها بار دیگر کمک می کند تا انتخاباتی با حضور و مشارکتی حداکثری مردم را شاهد باشیم و به همین دلیل انتظار داریم که کردستانی ها در این عرصه نیز همچون دیگر عرصه های مهم در انتخابات مشارکت داشته باشند.

وی از آمادگی هیات های اجرایی در راستای ثبت نام از افراد متقاضی خبر داد و گفت: با پیش بینی های صورت گرفته هیچ گونه مشکلی در روند ثبت نام افراد وجود ندارد و در فرد می تواند در کوتاهترین زمان ممکن ثبت نام خود را نهایی کند.

همچنین بر اساس آمار اعلامی از سوی ستاد انتخابات استان کردستان، در حوزه های انتخابیه سنندج، دیواندره و کامیاران، حوزه انتخابیه بیجار و حوزه انتخابیه سقز و بانه بانوان پیشقدم شده و در انتخابات ثبت نام کرده اند.

فرماندار شهرستان سنندج نیز در گفتگو یی ضمن اشاره به روند ثبت نام از افراد متقاشی در سنندج، اظهار داشت: خوشبختانه تمامی زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری برای تسهیل در ثبت نام افراد صورت گرفته و هیچ گونه مشکلی در این مسیر وجود ندارد.

ابراهیم زارعی افزود: افرادی که در تهران ساکن بوده و داوطلب ثبت نام از حوزه های انتخابیه دیگر از جمله سنندج هستند می توانند با مراجعه به وزارت کشور ثبت نام کنند و نیازی به حضور در سنندج ندارند.

معرفی اعضای هیات اجرایی انتخابات در شهرستان های قروه و دهگلان

از سوی دیگر و شامگاه سه شنبه جلسه انتخاب اعضای هیات اجرایی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان قروه با حضور سرپرست فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گفته حسین الماسی سرپرست فرمانداری شهرستان قروه، اعضای اصلی هیئت اجرایی این دوره از انتخابات به نام «محمد کریمی پناه، اردشیر ملکی، محمد صالح محمدی، مظفر غلامی، جعفر عبدالملکی، حسین محمدی، سید میرمحمود حسینی و محمدرضا خالدیان» ثبت شد.

فرماندار ویژه شهرستان سقز نیز در گفتگویی به روند مناسبت ثبت نام از افراد متقاضی شرکت در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی خبر داد و افزود: ستاد انتخابات حوزه انتخابیه سقز و بانه به صورت کامل آمادگی ثبت نام از افراد متقاضی را دارد.

کامل کریمیان ضمن دعوت از چهره های شاخص برای حضور در این رقابت انتخاباتی، بیان کرد: حضور و مشارکت پرشور مردم در انتخابات بهترین فرصت در راستای کمک به اقتدار بیشتر نظام اسلامی است و انتظار می رود که این مهم در کردستان به ویژه شهرستان سقز همچنان ادامه دارد.

چهره های نامدار وارد عرصه شدند

با نگاهی به اسامی افراد ثبت نام شده در روز سوم مشخص می شود که شماری از چهره ها و افراد شاخص در روز سوم با مراجعه به ستادهای انتخابات در سراسر استان کردستان وارد این رقابت مهم شده اند.

بعد از حوزه انتخابیه سنندج، دیواندره و کامیاران که با ۲۵ نفر ثبت نامی پیشتاز است، شهرستان بیجار که کوچکترین حوزه انتخابیه استان کردستان از لحاظ شمار رای دهندگان است، ۱۶ نفر داوطلب حضور در رقابت انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرده اند.

هر چند که امروز چهارمین روز از ثبت نام افراد متقاضی سپری می شود و فعلا تا روز شنبه نیز فرصت باقی است ولی پیش بینی های خبرنگار مهر نشان می دهد که شمار ثبت نامی ها در پنج حوزه انتخابیه استان کردستان از مرز ۲۵۰ نفر خواهد گذشت.

 

 

مهر

انتهای خبر/