مدير عامل شركت گاز استان كردستان

جايگزيني گاز به جاي ۱۵ ميليون ليتر سوخت مايع در صنايع استان كردستان تا پایان سال جاری

در سال جاری در راستای منویات مقام معظم رهبری و نامگذاری سال 98 به نام سال رونق تولید، برنامه ریزی برای گازرسانی به واحدهای صنعتی و تولیدی بر اساس مصوبه شورای اقتصاد و گازرسانی به منطقه ویژه اقتصادی بانه و شهرک صنعتی سرنجیانه سنندج صورت گرفته است.

احمد فعله گری مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان در دوازدهمين جلسه كارگروه گازرساني به واحدهاي صنعتي و توليدي استان که با حضور نمايندگانی از ادارات و ارگان هاي عضو كارگروه شامل استانداري، جهادكشاورزي، صنعت و معدن و تجارت، شركت شهرك هاي صنعتي، پخش فرآورده هاي نفتي و جمعي از كارشناسان شركت گاز استان كردستان برگزار شد، ضمن بیان مطلب فوق، به اهمیت گاز رسانی به صنایع اشاره کرد و افزود: با توسعه شبکه گازرسانی و تامين سوخت واحدهاي صنعتي و توليدي علاوه بر ایجاد ارزش افزوده توليدات، اشتغال زایی، مهاجرت معکوس به روستاها، پایداری محیط زیست را نیز برای مردم منطقه به ارمغان  آورده و باعث ارتقای شاخص هاي رفاه مي شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان در خصوص تعداد صنايع مصوبه شوراي اقتصاد چنين گفت: تعداد صنايعي كه مطابق مصوبه شوراي اقتصاد در استان كردستان از سوی كميته مرتبط شناسايي شده، یک هزار و ۱۱۳ واحد صنعتي مي‌باشد.

‎فعله گري يادآور شد: جمع كل واحدهاي گازدار شده صنعتي براساس مصوبه شوراي اقتصاد ۳۲۶ واحد صنعتي  بوده كه سالانه جايگزين ۲۹ ميليون ليتر سوخت مايع شده است .

این مقام مسئول خاطر نشان كرد: براي سال ۹۸ براي گازرساني به ۲۱۵ واحد صنعتي برنامه ريزي شده كه تا پايان شهريور ماه، ۱۵۳ واحد صنعتي از نعمت گاز طبيعي بهره مند شده اند كه با اتمام گازرساني به ۲۱۵ واحد صنعتي در سال جاري ، سالانه جايگزيني ۱۵ ميليون ليتر گاز طبيعي به جاي سوخت هاي فسيلي محقق مي شود.

انتهای خبر/