نماینده مردم سقز و بانه

جزئیات جدید از اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان؛ اعمال مدرک تحصیلی ‌‌تصویب شد

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس از اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان خبر داد و گفت: اعمال مدرک تحصیلی فرهنگیان در مجلس تصویب شد.

محسن بیگلری در گفت‌وگویی با اشاره به اینکه سال گذشته شاهد افتتاح بیمارستان رازی بانه بودیم و تا پایان امسال نیز بیمارستان سقز به بهره‌برداری می‌رسد، اظهار داشت: تاکنون تجهیزات بیمارستانی، چند دستگاه آمبولانس و سی‌تی‌اسکن تهیه شده و به‌زودی بیمارستان سقز و بانه به بالگرد اورژانش هوایی مجهز می‌شود.

آسفالت جاده سقز ـ مریوان رو به اتمام است

وی جاده‌های سقز و بانه را به‌دلیل عملیات عمرانی فراوان، کارگاه‌های راهسازی خواند و ادامه داد: در محور سقز تنها پل آدینان باقی مانده که به‌زودی زیر بار ترافیکی رفته و کنارگذر پل سقز به‌عنوان بزرگ‌ترین کنارگذر غرب کشور مورد بهره‌برداری قرار گرفته و علاوه بر آن آسفالت جاده سقز ـ مریوان رو به اتمام است.

بیگلری اذعان کرد: در گذشته جاده سقز به بوکان همچون قربانگاه جان بسیاری از عزیزان را می‌گرفت اما امروزه شاهد فعالیت چشمگیر در راستای رفع مشکلات این محور هستیم و فرودگاه سقز نیز سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی وضعیت جاده‌های روستایی استان کردستان را نامناسب خواند و اظهار کرد: به‌دنبال آسفالت راه‌های روستایی شهرستان‌های سقز و بانه هستیم.

۹۰ درصد مردم روستاهای سقز و بانه از نعمت گاز طبیعی بهره‌مندند

عضو مجمع نمایندگان کردستان در مجلس تصریح کرد: امروزه ۹۰ درصد روستاهای سقز و بانه از نعمت گاز طبیعی بهره‌مندند و در حال حاضر نیز به‌دنبال کاهش «گاز‌بها» و گازکشی به ۲۰ روستای این شهرستان‌ها هستیم.

وی حل مشکل بیکاری جوانان را مهم‌ترین دغدغه خود عنوان کرد و افزود: در بیمارستان بانه حدود ۱۵۰ نفر مشغول به‌کار شده و چندی پیش برای سقز دو مرحله استخدامی در نظر گرفته شد اما با رأی دیوان عدالت اداری در سراسر کشور بحث بومی‌گزینی در استخدام حذف شده است.

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس حذف بومی‌گزینی در استخدام را ناعادلانه خواند و گفت: بسیاری از شهرهای کشور از سهمیه بومی‌گزینی در استخدام استفاده کرده و با اتمام بیمارستان سقز، باید جوانان سقزی نیز از این سهمیه استفاده کنند.

وی به وضعیت اقتصادی و محرومیت استان اشاره و اذعان کرد: متأسفانه وضعیت معیشتی بسیاری از مردم حتی کارمندان کردستانی مناسب نیست و برخی از آنها قرارداد شرکتی هستند در حالی‌که باید این افراد نیز تعیین وضعیت شوند.

 

بیگلری از اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان خبر داد و یادآور شد: هفته گذشته مجمع نمایندگان کردستان نیز برای پیگیری مطالبات معلمان دیداری با وزیر آموزش و پرورش داشته و به‌زودی فرهنگیان در این راستا خبرهای خوبی می‌شنوند؛ همچنین اعمال مدرک تحصیلی فرهنگیان در مجلس تصویب شد.

۸۰ میلیارد تومان از بدهی شهرداری سقز بخشوده شد

وی از پیگیری پرداخت حقوق به شورای روستاها و مراحل پایانی ساماندهی وضعیت شغلی دهیاران خبر داد و بیان کرد: با تلاش فراوان ۸۰ میلیارد تومان از بدهی شهرداری سقز بخشوده شد.

عضو مجمع نمایندگان کردستان در مجلس به بهره‌برداری از سد چراغ‌ویس سقز و عباس‌آباد بانه اشاره و افزود: پیگیر خط انتقال آب این سدها هستیم و سهمیه و تخصیص آب‌ها در سفر رئیس‌جمهور مشخص می‌شود.

وی از اختصاص ۳۰ میلیارد تومان اعتبار از ستاد بازآفرینی به شهرستان‌های سقز و بانه خبر داد و خاطرنشان کرد: تاکنون ۴۳۳ هکتار از زمین‌های بانه و ۲۹۵ هکتار از زمین‌های سقز تغییری کاربری یافته و در این راستا زمین‌های بانه شناسنامه‌دار و منازل مسکونی در آن ساخته شد و ساخت منازل مسکونی در سقز نیز در دست اقدام است.

اختصاص ۴۱۰ میلیارد ریال اعتبار برای پروژه راه‌آهن میاندوآب-‌سقز

بیگلری از دریافت ۴۱ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه راه‌آهن میاندوآب-‌سقز خبر و وعده داد که سالن ورزشی یکهزار و ۲۰۰ نفری بانه و هتل ورزشی سقز به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه جذب رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی باید در دستور کار قرار گیرد، عنوان کرد: بارها از وزیر بهداشت دستور راه‌اندازی دانشکده پرستاری برای سقز را گرفته‌ام اما متأسفانه در گذشته دانشگاه علوم‌پزشکی کردستان همانند دانشگاه کردستان همکاری خوبی نداشته و ما را رقیب خود می‌دانند!

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس گفت: متأسفانه راه‌اندازی دانشکده علوم سقز به دلیل عدم همکاری دانشگاه کردستان بلاتکلیف مانده است.

منطقه آزاد بانه و مریوان تصویب شود

وی بهبود وضعیت معشیت را بزرگ‌ترین دغدغه مردم استان خواند و افزود: اقتصاد مردم کردستان کاملاً وابسته به مرزهاست به همین دلیل بازرسی از مرزهای سیف سقز و سیران‌بد بانه و اجرای منطقه ویژه در دست اقدام بوده و امیدواریم منطقه آزاد بانه و مریوان نیز تصویب شود.

عضو مجمع نمایندگان کردستان در مجلس با ابراز گله‌مندی از مسئولان کشوری تاکید کرد: باید هرچه سریع‌تر بازارچه سیف سقز بازگشایی شود تا مشکلات مردم این شهرستان‌ نیز برطرف شود.

انتهای خبر/