جشنواره مجازی هر معلم یک روش تدریس برگزار می شود

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش استثنایی استان کردستان، خلیل رنجبر ارتقای شایستگی، صلاحیت و مهارت حرفه ای معلمان را از اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد و گفت: این جشنواره برای معلمان دوره های تحصیلی پیش دبستان، ابتدایی، متوسطه دوره اول پیش حرفه ای و حرفه ای […]به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش استثنایی استان کردستان، خلیل رنجبر ارتقای شایستگی، صلاحیت و مهارت حرفه ای معلمان را از اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد و گفت: این جشنواره برای معلمان دوره های تحصیلی پیش دبستان، ابتدایی، متوسطه دوره اول پیش حرفه ای و حرفه ای دوره دوم برگزار خواهد شد.

وی اظهار داشت: در راستای کیفیت بخشی وارائه شیوه های نوین تدریس معلمان استثنایی می توانند ابتکارات و نوآوری های آموزشی در مدارس مجازی را ابتدای اسفند ماه جاری تا پایان فروردین ماه سال آینده به دبیرخانه این جشنواره واقع در روابط عمومی اداره آموزش و پرورش استثنایی استان ارسال کنند.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان افزود: با فراهم آوردن بستر آموزش مجازی و پل ارتباطی بین معلمان ودانش آموزان در ۴۰ مدرسه و مرکز مجازی درراستای جبران عقب افتادگی درسی، کلاس های اثر بخش مجازی برای حدود ۷۰۰ نفر دانش آموز دختر وپسر با نیازهای ویژه درحال برگزاری است.

رنجبر ادامه داد: برآورده کردن نیازهای آموزشی متفاوت دانش آموزان با نیازهای ویژه برای شکوفایی استعدادهای آنان بسیار مهم است و اصلاح آموزش بر اساس نیازهای واقعی دانش آموزان باید در اولویت قرار گیرد.

وی با بیان اینکه تدریس قسمتی از فعالیت آموزشی ونوعی آموزش است که معطوف به یادگیری یا تغییر روش های رفتاری می باشد، یادآور شد: نظریه ها، دیدگاه ها، ماهیت وروش های تدریس متفاوت بوده و بر ایجاد رابطه تعاملی بین یاددهنده و یاد گیرنده تأکید دارد.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان بیان کرد: در دنیای امروز باید تعلیم و تربیت را از روش سنتی به شیوه جدید تغییر و گرایش به جستجوگیری را در دانش آموزانی که هر کدام نیازهای متفاوتی دارند افزایش دهیم تا آنها بر اساس نیازهای روز جامعه تربیت شوند.