جشنواره موسیقی و خانواده سنندج شهر جهانی موسیقی برگزار می شود

جشنواره در راستای تقویت روحیه همدلی و حفظ انسجام بنیان خانواده در این ایام که اعضای خانواده بیشتر در کنار هم هستند برگزار خواهد شد.

به گزارش بانه نیوز و به نقل از روابط عمومی شهرداری سنندج، سرکوت نجفی اظهار داشت: این جشنواره در راستای تقویت روحیه همدلی و حفظ انسجام بنیان خانواده در این ایام که اعضای خانواده بیشتر در کنار هم هستند برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه یکی از رویدادهای مهم فرهنگی درسال گذشته ثبت شهر سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی در یونسکو بود، افزود: موسیقی یکی از پر طرفدارترین هنرها در سنندج است و همواره این شهر خاستگاه هنرمندان بنام بوده است.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج ادامه داد: با توجه به محدودیت های بوجود آمده در برگزاری مراسمات فرهنگی بدلیل شیوع ویروس کرونا، این شهرداری با همکاری شورای اسلامی شهر و انجمن موسیقی ایران شعبه کردستان اقدام به برگزاری جشنواره موسیقی کرده است.

نجفی از برگزاری جشنواره موسیقی و خانواده، سنندج شهر جهانی موسیقی خبر داد و یادآور شد: این جشنواره در راستای تقویت روحیه همدلی و حفظ انسجام بنیان خانواده در این ایام که اعضای خانواده بیشتر در کنار هم هستند برگزار خواهد شد.

وی بیان کرد: این جشنواره و در راستای انجام فعالیت هنری خانواده ها در کنار هم و همچنین قطع نشدن ارتباط شهروندان با اهداف شهر خلاق به صورت دوره ای هر دو هفته یک بار انجام خواهد شد.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج گفت: در هر دوره با مشارکت صاحبنظران محورهای جشنواره انتخاب شده و با توجه به اینکه دوره دوم همزمان با ماه مبارک رمضان خواهد بود از محورهای دینی و آیینی بهره خواهیم برد.

نجفی اظهار داشت: محورهای این جشنواره شامل اجرای خانوادگی به صورت همخوانی، تکنوازی سازهای سنتی و محلی و اجراهای فردی است.

وی با بیان اینکه محورهای این دوره از جشنواره تحت عنوان گورانی، چه پله و به رته ونانه خواهد بود، افزود: علاقمندان به شرکت در بخش گورانی باید از آثار هنرمندان نامی استاد حسن زیرک واستاد سید علی اصغر کردستانی استفاده کنند.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج ادامه داد: شهروندان و علاقمندان می توانند آثار خود را تا پنجم اردیبهشت ماه در قالب فایل تصویری به مدت سه دقیقه و حجم حداکثر ده مگا بایت همراه با مشخصات فردی کامل و شماره تماس به آدرس های زیر SANANDAJUNESCOCREATIVECITY@GMAIL.COM و شماره واتساپ ۰۹۱۸۹۷۱۰۰۱۳ ارسال کنند.

نجفی یادآور شد: آثار ارسالی توسط انجمن موسیقی داوری می شود و به ده اثر برتر، هر اثر پنج میلیون ریال اهدا خواهد شد.

 

انتهای پیام/