جهش تولید، تمدن ساز گام دوم انقلاب در جهان است

آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه هم اکنون در مراحل اجرای گام دوم انقلاب اسلامی ایران قرار گرفته‌ایم، اظهار داشت: قرار است در گام دوم انقلاب بتوانیم به ایجاد تمدن اسلامی در جهان دست یابیم. وی اضافه کرد: یکی از ارکان رسیدن به این […]آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه هم اکنون در مراحل اجرای گام دوم انقلاب اسلامی ایران قرار گرفته‌ایم، اظهار داشت: قرار است در گام دوم انقلاب بتوانیم به ایجاد تمدن اسلامی در جهان دست یابیم.

وی اضافه کرد: یکی از ارکان رسیدن به این تمدن توسعه تولید است که رهبر معظم انقلاب اسلامی در چند سال گذشته شعارهای سال را به این راستا سوق داده که و امسال نیز با توجه به اهمیت موضوع و نیاز کشور جهش تولید را انتخاب کرده‌اند.

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه از این رو تولید کشور باید به گونه‌ای باشد که از آنها به عنوان نمادهای جمهوری اسلامی در جهان یاد کنند، افزود: زمان برای رسیدن به اهداف بلندی که انقلاب اسلامی پیش روی ما ترسیم کرده به سرعت در حال سپری شدن بوده و لازم است با جهش به آنچه که می‌خواهیم برسیم.

آیت الله حسینی شاهرودی یادآور شد: شاید در گذشته برخی تصور می کردند که باید با همکاری اروپا، آمریکا و دیگران مشکلات کشور را حل کنیم اما اکنون هم برای مردم و مسوولان ما این کاملا روشن شده که خودمان باید مشکلات‌مان را حل کنیم.

وی گفت: اگر بخواهیم وابستگی خود را از بین ببریم باید تولیدات خودمان را نیز جهشی بر اساس نیاز جامعه و اهداف انقلاب افزایش دهیم چرا که با این حرکت علاوه بر اینکه وابستگی کشور را از دیگر کشورها رها می‌کنیم بلکه به خودی خود اشتغال، درآمد و چالش‌های اقتصادی را نیز بر طرف خواهیم کرد.

رهبر معظم انقلاب سال ۱۳۹۹ را با عنوان «جهش تولید»  نامگذاری نمودند.