حفظ ایمنی مسافران هواپیما از گزند کروناویروس

یک شرکت طراحی ایتالیایی برای رعایت ایمنی مسافران هواپیما از "کروناویروس" روشی جالب به کار گرفته و دو طرح مفهومی ارائه داده است.

به گزارش بانه نیوز و به نقل از دیلی‌میل، “کروناویروس”پرواز هواپیماهای جهان را با کاهش قابل توجهی مواجه کرده است.

ولی یک شرکت ایتالیایی در حال کار روی دو طرح مفهومی است که در دوران شیوع این ویروس، ایمنی را برای مسافران پرواز به ارمغان می‌آورند.

در یک طرح مفهومی، شرکت ” Avio Interiors” محافظ‌هایی برای هر صندلی می‌سازد که دور صندلی هر مسافر لایه‌ای شبیه به شیلد اضافه می‌کند تا مسافرانی که در کنار یکدیگر نشسته‌اند، مستقیما با فرد کناری خود در تماس نباشند.

طرح مفهومی این نوآوری ممکن است برای قوانین فاصله‌گذاری اجتماعی پاسخی مناسب ارائه دهد. به این ترتیب صندلی هواپیماها هم از حضور مسافران خالی نخواهد بود.

“کروناویروس” که در دسامبر ۲۰۱۹ میلادی شیوع پیدا کرد، منجر به کاهش محسوس پروازها شد.

این لایه محافظ که به نوعی شیلد است، به گونه‌ای طراحی شده که می‌تواند دسترسی کامل به لوازم جانبی در پشت مسافر ، مانند مجله‌ها را ایجاد کند.

شرکت ” Avio Interiors” یک طرح مفهومی جالب دیگر هم ارائه داده که طی آن صندلی میانی در جهت مختلف با دو صندلی کناری خود قرار می‌گیرد تا تمامی مسافران محدوده‌ای ایمن داشته باشند.

به این ترتیب شرکت‌های هواپیمایی مجبور به تنظیم ردیف صندلی‌ها می‌شوند. ممکن است این جابه‌جایی پذیرایی از مسافران و یا رسیدگی به آن‌ها در مواقع اضطراری را سخت‌تر کند.

شرکت ” Avio Interiors”هر دو طرح مفهومی خود را ثبت کرده و گفته که این طرح‌ها آماده تولید هستند.

 

انتهای پیام/