حفظ وتوسعه جنگل‌ها همواره باید در اولویت برنامه‌ریزی‌ها قرار گیرد

منابع طبیعی یکی از عوامل مهم و اساسی توسعه در هر جغرافیایی است و از مظاهر و نمادهای برجسته منابع طبیعی، جنگل‌ها و مراتع به شمار می‌رود.

بە گزارش بانه نیوز و به نقل از روابط عمومی استانداری کردستان، حسین خوش اقبال در جلسه شورای اداری و معارفه فرماندار شهرستان مریوان ضمن هشدار به تخریب گران منابع ملی در مریوان، اظهار داشت: در صورت ادامه تخریب منابع ملی و جنگل‌ها با قاطعیت با متخلفان برخورد خواهد شد.

وی خواستار همکاری بیشتر فعالان زیست محیطی و سازمان‌های مردم نهاد شهرستان با مسئولان در راستای حفظ منابع طبیعی شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان ادامه داد: جنگل‌های منطقه مریوان و سروآباد، علاوه بر اینکه مانند نگینی سبز، باعث زیبایی فوق العاده منطقه شده است و نقش مهمی برای توسعه گردشگری دارد.

خوش اقبال یادآور شد: جنگل‌ها علاوه بر جذب گردشگران، نقش بی نظیری، در تعدیل آب و هوای منطقه و جلوگیری از فرسایش خاک و زمین و همچنین جلوگیری از سیلاب‌های مخرب سالیانه دارد و بنابراین تمام مسئولان ذیربط حفظ و توسعه جنگل‌ها و مراتع را همیشه به عنوان یک اولویت اساسی دربرنامه ریزی ها واقدامات اجرایی مدنظرداشته باشند.

وی بیان کرد: قاطعانه و بدون هیچ‌گونه اغماضی مانع از هرگونه تجاوز و آسیب زدن به جنگل‌ها خواهیم شد و با متخلفان برخورد جدی صورت خواهد گرفت.

معاون استاندار کردستان در ادامه سخنان خود ضمن اشاره به تغییر و تحول صورت گرفته در حوزه مدیریت، افزود: این تغییرات طبیعی است ولی اصل مهم تلاش برای خدمت گذاری بهتر به مردم در هر شرایطی است.

در جریان برگزاری این مراسم آرتیکاس اقبال به عنوان فرماندار شهرستان مریوان معرفی شد.

لازم به ذکر است که بیش از یک سال است که آرتیکاس اقبال به عنوان سرپرست فرمانداری مریوان فعالیت می‌کند تا بالاخره روز گذشته وزیر کشور حکم وی به عنوان فرماندار مریوان را صادر کرد.

انتهای پیام/