حمل و نقل عمومی در کامیاران غیر فعال شد

مسعود الماسی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ستاد مقابله با بحران کرونا کامیاران به منظور جلوگیری از تردد غیر ضرور و قرنطینه خانگی، ناوگان حمل و نقل عمومی و تاکسیرانی تا اطلاع ثانوی غیرفعال شد لذا مسیر ورود به داخل شهر از جلوی فرمانداری مسدود و تردد خودروهای ورودی به شهرستان […]

مسعود الماسی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ستاد مقابله با بحران کرونا کامیاران به منظور جلوگیری از تردد غیر ضرور و قرنطینه خانگی، ناوگان حمل و نقل عمومی و تاکسیرانی تا اطلاع ثانوی غیرفعال شد لذا مسیر ورود به داخل شهر از جلوی فرمانداری مسدود و تردد خودروهای ورودی به شهرستان نیز فقط از مسیر کمربندی انجام می‌شود.

رییس ستاد مقابله با بحران کرونا در کامیاران افزود: اصناف مختلف با هماهنگی خود این صنوف به جز نانوایی‌ها، فروشگاه‌های مواد غذایی و سوپر مارکت‌ها، داروخانه‌ها، میوه فروشی‌ها و سایر اغذیه فروشی ها تا اطلاع ثانوی غیر فعال هستند.

الماسی با تقدیر از همراهی و همکاری مردم، اصناف و بازاریان، خیرین، فعالان مدنی و اجتماعی،  فعالان فضای مجازی و اقشار مختلف و کارکنان ادارات و نهادهای شهرستان و عذرخواهی بابت تعطیلی کسب و کارها در راستای حفظ سلامت عمومی خواستار رعایت تمام نکات بهداشتی از سوی شهروندان برای مهار و کنترل ویروس کرونا شد.

وی اضافه کرد: پیشتر نیز این ستاد به منظور مقابله با بحران شیوع کرونا به صورت شبانه با همکاری ستاد مردمی شکست کرونا اقدام به گندزدایی معابر کرد که این روند هم اکنون علاوه بر کامیاران در شهر موچش و روستاها نیز به صورت مرتب انجام می‌شود.

الماسی یادآور شد: تجهیز گروه های مختلف گندزدایی شهر و روستاها و بیمارستان شهرستان نیز از دیگر اقدامات انجام یافته توسط ستاد مقابله با بحران کرونا در کامیاران است.

در ۲۴ ساعت گذشته (ظهر جمعه تا ظهر شنبه) پنج نفر به تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان کردستان اضافه شدند و اکنون بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی ابتلای ۱۰۷ نفر به بیماری کرونا در این استان قطعی است.

آمار مبتلای قطعی به بیماری کرونا به تفکیک شهرستان‌ها شامل سقز با ۴۲ نفر، بانه ۲۳ نفر، سنندج ۱۵ نفر، کامیاران پنج نفر، قروه ۹ نفر، مریوان ۲ نفر، دیواندره چهار نفر، بیجار چهار، دهگلان ۲ و سروآباد یک نفر است.

۳۳۸ نمونه از افراد مشکوک به کرونا گرفته شده که از این تعداد، ۱۰۷ نمونه مثبت و ۱۹۰ نمونه منفی بوده و مابقی جواب آزمایش ها هنوز مشخص نیست.

تاکنون ۱۰ بیمار نیز بر اثر ابتلا به کرونا فوت کردند که از این تعداد هفت بیمار در سقز، یک بیمار در مریوان، یک بیمار در قروه و یک بیمار در بانه بودند ضمن اینکه چند نفر دیگر هم در این مدت جانباخته اند که جواب آزمایش آنها منفی بوده است.
ویروس کرونا از اوایل دی ماه در «ووهان» واقع در استان «هوبی» چین پدیدار شد و تاکنون علاوه بر کشورهای جنوب شرق آسیا، خاورمیانه، اروپا، قاره های آفریقا، اروپا و اقیانوسیه را هم تحت تاثیر قرار داده است.
ایران نیز از  ویروس کرونا در امان نماند و نخستین مورد بیماری ۳۰ بهمن ماه در قم شناسایی شد.
کرونا، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و از جمله راه های انتقال آن عطسه و سرفه و دست دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می کنند علاوه بر پرهیز از دست دادن و روبوسی و عدم حضور در مراکز عمومی، به هنگام عطسه حتما جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی،  یک هزار و ۳۶۵ مورد بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد و کل مبتلایان به این بیماری در کشور به۱۲ هزار و  ۷۲۹ نفر افزایش یافت.

تاکنون چهار هزار و ۳۳۹ نفر از بیماران مبتلا به کرونا بهبود یافته و ترخیص شده اند

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۹۷ نفر از مبتلایان جدید  به کرونا جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به  ۶۱۱ مورد رسید.