حوادث چهارشنبه سوری در کردستان ۳۵ نفر مصدوم داشت

سنندج با ۱۵ مصدوم بیشترین آمار مصدومان استان را داشته است که از این تعداد ۹ نفر بستری، ۲ نفر پس از مداوا در بیمارستان ترخیص و چهار نفر نیز در محل توسط عوامل اورژانس درمان شدند.

مصطفی فرامرزی شامگاه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: سنندج با ۱۵ مصدوم بیشترین آمار مصدومان استان را داشته است که از این تعداد ۹ نفر بستری، ۲ نفر پس از مداوا در بیمارستان ترخیص و چهار نفر نیز در محل توسط عوامل اورژانس درمان شدند.

وی با بیان اینکه شهرستان قروه با ۱۰ نفر، دیواندره با چهار نفر، دهگلان و سقز هر کدام با ۲ نفر و کامیاران با یک مصدوم در رتبه های بعدی قرار دارند،  افزود: چهارشنبه سوری در بانه، مریوان و سروآباد تاکنون مصدومی نداشته البته انتظار می‌رود تعداد مصدومان حوادث احتمالی بیشتر شود.

مردم کردستان علاوه بر چهارشنبه سوری در شب نوروز نیز جشن می‌گیرند که هر سال تعدادی از اقشار مختلف بویژه جوانان و نوجوانان بر اثر حوادث این شب ها دچار مصدومیت می‌شوند.

امسال برغم توصیه ها و هشدراهای مسوولان برای عدم برگزاری مراسم چهارشنبه آخر سال با توجه شیوع ویروس کرونا، متاسفانه عده ای از مردم در شهرهای مختلف استان کردستان بدون توجه به این توصیه ها اقدام به روشن کردن آتش و استفاده از مواد محترقه غیر مجاز و خطرناک کردند که این کار ضمن بر هم زدن نظم و آرامش عمومی باعث مصدوم شدن تعدادی از این افراد شده است.