خانوارهای روستایی نیازمند نباید بە فراموشی سپردە شوند

استاندار کردستان گفت: در توزیع بستە‌های غذایی در دوران بیماری کرونا خانوارهای نیازمند روستا نشین نباید بە فراموشی سپردە شوند.

بهمن مرادنیا امروز(۲ اردیبهشت) در اولین جلسه شورای استانی نهادهای انقلابی، حمایتی، عمومی و سازمان‌های مردم نهاد با دولت به منظور ساماندهی تسهیلات حمایتی برای اقشار آسیب دیده از بیماری کرونا، اظهار کرد: تاکنون بیشترین تمرکز در توزیع بسته‌های معیشتی در شهرها بوده و منبعد باید بخشی از این توزیع بسته‌ها به روستاها هدایت شود و این کار در شهرستان‌ها باید با همکاری سپاه و فرمانداری‌ها انجام شود.

وی افزود: با توجه به شروع ماه مبارک رمضان لازم است بسته‌های معیشتی در زمان کم و به خانوارهای نیازمند واقعی برسد.

مرادنیا با بیان اینکه پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری باید به اقشار ضعیف و طبقات نیازمند برای کاهش آسیب بیماری کرونا کمک کرد و در این راستا قرار است ۳۲ هزار بسته معیشتی به خانوارهای غیر مددجو توزیع شود، بیان کرد: ما علاوه بر توزیع ۲۰ هزار بسته غذایی با کمک استانداری و خیرین توانستیم از بنیاد مستضعفان نیز حدود پنج میلیارد تومان کمک نقدی جذب کنیم.

استاندار کردستان خاطرنشان کرد: توزیع پنج میلیارد تومان کمک اختصاص داده شده از بنیاد مستضعفان در بین خانوارهای ساکن در ۲۰ کیلومتری شعاع مرزی آغاز شده است.

 

انتهای پیام/