خدمت به مردم مهمترین افتخار ارتش جمهوری اسلامی ایران است

کارنامه درخشان ارتش در ۴۱ سال گذشته حکایت از وفاداری‌ها و خدمات این نیرو به مردم دارد.

امیر سعید اثنی عشریه صبح پنجشنبه در دیدار جمعی از فرماندهان و کارکنان قرارگاه عملیاتی لشکر ۲۸ پیاده کردستان با نماینده ولی فقیه در کردستان که به مناسبت فرا رسیدن ۲۹ فروردین ماه روز ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، اظهار داشت: ارتش در کنار سایر قوای نظامی در تمام بحران ها حضور دارد و آمادگی کامل دارد در همه شرایط از کیان نظام اسلامی حفاظت و حراست کند.

وی افزود: روز ۲۹ فروردین ماه که بنام روز ارتش جمهوری اسلامی ایران نامگذاری شده، روز بزرگی است، زیرا کارنامه درخشان ارتش در ۴۱ سال گذشته حکایت از وفاداری‌ها و خدمات این نیرو به مردم دارد.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۲۸ پیاده کردستان ادامه داد: ویژگی ارتش جمهوری اسلامی ایران این است که فرمانده این نیرو فقیهی عالی مقام است و هیچ نیرویی در دنیا برای خشنودی خداوند نمی‌جنگد و این تنها مختص نیروهای مسلح کشور است.

امیر اثنی عشریه یادآور شد: ارتش از مکتب اسلامی دفاع می‌کند و ما جز در صدر اسلام این ویژگی را نداشتیم و امروز محتوای ارتش ما مکتبی است، با پشتوانه مردمی حرکت کرده و اقدامات لازم را به انجام می‌رساند.

وی بیان کرد: جوانان ما افتخار می‌کنند که روزی لباس رزم را بر تن می‌کنند تا به نظام خود خدمت کنند، امروز وقتی کشور با بحرانی مواجه می‌شود ارتش پای کار می‌آید و این نشان دهنده مردمی بودن این نهاد است.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۲۸ پیاده کردستان گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران از زمان پیروزی انقلاب تا به امروز صفحات زرین و افتخارات زیادی کسب کرده و همواره ولایت مدار و همراه و یاور مردم بوده است.

امیر اثنی عشریه اظهار داشت: ارتش در دفاع مقدس، در دفاع از حرم، در زلزله و سیل و اینک با شعار مدافعان حرم و یاوران سلامت در مبارزه با بیماری کرونا نقش اساسی و بزرگی دارد.

وی با بیان اینکه ارتش با تمام توان صادقانه و خالصانه جان فدای ملت است و جایگاه ویژه ای در بین ملت ایران دارد، افزود: به مناسبت هفته ارتش و روز ارتش رژه خدمت روز جمعه با رفع الودگی و ضد عفونی معابر در سطح شهر سنندج انجام می گیرد.

انتهای خبر/