خَیر اهل دیواندره یک میلیارد ریال برای مقابله با ویروس کرونا کمک کرد

رییس شورای اسلامی شهر دیواندره روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در راستای کمک به مهار ویروس کرونا در شهرستان با تشکیل کمپین مردمی در چند روز اخیر،  از فعالین و خیرین درخواست کمک کردیم. فریدون آقایی گفت: آقای اقبال کریمی از سرمایه گذاران بومی شهرستان برای مهار ویروس کرونا مبلغ […]رییس شورای اسلامی شهر دیواندره روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در راستای کمک به مهار ویروس کرونا در شهرستان با تشکیل کمپین مردمی در چند روز اخیر،  از فعالین و خیرین درخواست کمک کردیم.

فریدون آقایی گفت: آقای اقبال کریمی از سرمایه گذاران بومی شهرستان برای مهار ویروس کرونا مبلغ یک میلیارد ریال به کمپین مردمی مبارزه با کرونا به شورای شهر کمک نقدی کرد که با این مبلغ اقدام به خرید مواد ضدعفونی، ماسک، دستکش، الکل و دیگر اقلام بهداشتی کرده و آنها را در اختیار مردم قرار خواهیم داد.

وی با اشاره به اینکه این یک میلیارد ریال به سه دستگاه خدمات رسان شهرستان اختصاص داده شده است، یادآور شد: تهیه مواد ضدعفونی برای شهرداری، خرید مواد ضدعفونی برای بهداشت روستاییان و خرید و تجهیز کمک به بخش تنفسی و کادر درمانی بیماران مبتلا به کرونا بستری در بیمارستان امام خمینی (ره) از این محل انجام می‌شود.

رییس شورای شهر دیواندره با قدردانی از این خَیر و کار انساندوستانه اش افزود: از همه خیرین شهرستان درخواست کمک برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا داریم و از عموم مردم همه نیز می‌خواهیم در خانه بمانند تا با رعایت بهداشت فردی و عمل به توصیه ستاد مقابله با ویروس کرونا، با کمترین آسیب از این بحران عبور کنیم.

در ۲۴ ساعت گذشته (ظهر جمعه تا ظهر شنبه)  پنج نفر به تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان کردستان اضافه شدند و اکنون بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی ابتلای ۱۰۷ نفر به بیماری کرونا در این استان قطعی است.

آمار مبتلای قطعی به بیماری کرونا به تفکیک شهرستان‌ها شامل سقز با ۴۲ نفر، بانه ۲۳ نفر، سنندج ۱۵ نفر، کامیاران پنج نفر، قروه ۹ نفر، مریوان ۲ نفر، دیواندره چهار نفر، بیجار چهار، دهگلان ۲ و سروآباد یک نفر است.

۳۳۸ نمونه از افراد مشکوک به کرونا گرفته شده که از این تعداد، ۱۰۷ نمونه مثبت و ۱۹۰ نمونه منفی بوده و مابقی جواب آزمایش ها هنوز مشخص نیست.

تاکنون ۱۰ بیمار نیز بر اثر ابتلا به کرونا فوت کردند که از این تعداد هفت بیمار در سقز، یک بیمار در مریوان، یک بیمار در قروه و یک بیمار در بانه بودند ضمن اینکه چند نفر دیگر هم در این مدت جانباخته اند که جواب آزمایش آنها منفی بوده است.
ویروس کرونا از اوایل دی ماه در «ووهان» واقع در استان «هوبی» چین پدیدار شد و تاکنون علاوه بر کشورهای جنوب شرق آسیا، خاورمیانه، اروپا، قاره های آفریقا، اروپا و اقیانوسیه را هم تحت تاثیر قرار داده است.
ایران نیز از  ویروس کرونا در امان نماند و نخستین مورد بیماری ۳۰ بهمن ماه در قم شناسایی شد.
کرونا، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و از جمله راه های انتقال آن عطسه و سرفه و دست دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می کنند علاوه بر پرهیز از دست دادن و روبوسی و عدم حضور در مراکز عمومی، به هنگام عطسه حتما جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی،  یک هزار و ۳۶۵ مورد بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد و کل مبتلایان به این بیماری در کشور به۱۲ هزار و  ۷۲۹ نفر افزایش یافت.

تاکنون چهار هزار و ۳۳۹ نفر از بیماران مبتلا به کرونا بهبود یافته و ترخیص شده اند

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۹۷ نفر از مبتلایان جدید  به کرونا جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به  ۶۱۱ مورد رسید.

شهرستان دیواندره با جمعیت ۸۰ هزار نفری در ۸۵ کیلومتری شهر سنندج مرکز کردستان قرار دارد.