خیرین بیش از ۵۵ میلیارد ریال به بخش سلامت کردستان کمک کردند

از این میزان کمک، ۲۰ میلیارد ریال برای بخش انکولوژی (سرطان) بیمارستان توحید سنندج، سه میلیارد ریال برای افتتاح پایگاه فوریت‌های پزشکی کامیاران، ۶ میلیارد ریال برای تکمیل پروژه اتاق عمل بیمارستان قروه و هفت میلیارد ریال برای توسعه، بازسازی و تعمیرات خانه بهداشت و مرکز جامع سلامت آغبلاغ بیجار کمک شده است.

محمدعلی مسیمر روز پنجشنبه در گفت و گویی اظهار داشت: اهدای خودروی دیالیز به بیمارستان توحید سنندج به مبلغ ۷۵۰ میلیون ریال، اهدای یونیت و وسایل دندانپزشکی مرکز جلالی زاده به مبلغ ۲ میلیارد ریال، تهیه تجهیزات بخش انکولوژی بیمارستان بعثت سنندج به مبلغ ۳۸ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال و اهدای یک دستگاه کمک تنفسی و استنشاقی کودکان به بیمارستان بعثت به مبلغ ۱۱۱ میلیون و ۱۸۰ هزار ریال از دیگر کمک‌های خیران به بخش سلامت استان اعلام کرد.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت کردستان افزود: خیران همچنین امسال ۲ میلیارد ریال برای تامین هزینه تجهیزات پزشکی و اکو قلبی بیجار، ۱۴۰ میلیون ریال برای تعمیرات خانه بهداشت دارغیاث بیجار، ۲۵۰ میلیون ریال برای تامین تجهیزات پزشکی در مریوان و یک میلیارد و ۴۲ میلیون ریال برای تجهیزات پزشکی بانه هزینه شده است.

وی میزان سایر کمک‌های نقدی و متفرقه خیران به بخش سلامت در استان را ۲۲۰ میلیون و ۱۶۵ هزار ریال اعلام کرد و گفت: از زمان تاسیس تاکنون بیش از یک هزار و ۲۵۰ خیر کمک های خود را به بخش سلامت استان اهدا کردند که اکثر این افراد بومی و تعدادی نیز خیرین سایر استان‌های کشور هستند.

مجمع خیرین سلامت در نیمه دوم سال ۸۸ در استان کردستان فعالیت خود را آغاز کرد و تاکنون ۳۷۰ میلیارد ریال از سوی خیرین به بخش های مختلف دانشگاه علوم پزشکی برای اجرای طرح‌های عمرانی، درمانی، خدماتی، زمین، تجهیزات پزشکی و مصالح ساختمانی کمک شده است.

مردم نیک اندیش و خیر استان کردستان می توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب ۵۰۹۸۲۳۳ بانک رفاه کارگران نزد شعبه آبیدر کد ۷۷۵ یا شماره کارت ۵۸۹۴۶۳۱۸۹۰۸۲۳۲۳۰ و شماره حساب ۰۱۰۹۶۵۰۶۳۳۰۰۲ و همچنین شماره کارت ۶۰۳۷۶۹۱۹۹۰۱۴۳۱۰۹ نزد بانک صادرات شعبه میدان آزادی کد شعبه ۱۳۸۴ واریز کنند.

جماران
انتهای خبر/