دانشگاه علوم پزشکی کردستان در خصوص تشدید بیماری کرونا هشدار داد

به گزارش خبرنگار مهر، دانشگاه علوم پزشکی کردستان ظهر امروز جمعه و به دنبال افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این استان اطلاعیه ای را در راستای توجه هر چه بهتر مردم به بهداشت فردی منتشر کرد. در اطلاعیه دانشگاه علوم پزشکی کردستان آمده است:  مردم فهیم و فرهنگی استان کردستان همانطور که مستحضرید […]به گزارش خبرنگار مهر، دانشگاه علوم پزشکی کردستان ظهر امروز جمعه و به دنبال افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این استان اطلاعیه ای را در راستای توجه هر چه بهتر مردم به بهداشت فردی منتشر کرد.

در اطلاعیه دانشگاه علوم پزشکی کردستان آمده است: 

مردم فهیم و فرهنگی استان کردستان

همانطور که مستحضرید ویروس کرونا در جهان بیش از ۱۰۰ هزار نفر را مبتلاء و چند هزار تن را به کام مرگ کشیده است. با جهانی شدن بیماری کرونا، این مهمان ناخوانده که از نقطه به نقطه و گوشه به گوشه کشورها و شهرهای جهان گذر کرده، زنگ خطر بیماری در استان کردستان به صدا درآمده و در صورت عدم رعایت توصیه های بهداشتی، شاهد رخدادی تلخ در استان خواهیم بود.

خواهران، برادران و فرزندان  شما در خط مقدم مقابله با کرونا ویروس  بوده و در جبهه نبرد با بیماری مشکلات را به دوش می کشند، اگر هشدار ها را جدی نگیرید روزهای سخت تری برای شما و آنان در پیش است. 

بنده از هم استانیهای عزیزم، از تمام اقشار و اصناف تقاضا دارم قبل از آنکه شاهد عواقب جبران ناپذیر بوده و پیش از آنگه نظاره گر از دست دادن عزیزانتان باشید مغازه های خود را ترک کرده، از ارتباطات جمعی از قبیل مهمانی ها، مسافرت های نوروزی، چهارشنبه سوری و دیدار با اهل قبور بپرهیزید و با وجود تمام کاستی ها در خانه هایتان بمانید. 

در پایان از همکاری شما مردم فرهنگی استان کردستان نهایت تشکر و قدر دانی را دارم و بار دیگر تاکید می‌کنم استفاده از دستکش و ماسک به تنهایی باعث مصونیت از این بیماری نمی شود بلکه تنها راه در امان بودن از این ویروس در خانه ماندن و رعایت توصیه های خود مراقبتی همچون شست و شوی مرتب دست‌ها، عدم روبوسی و پرهیز از دست دادن است.

این نوروز را دور از خانواده های عزیزانمان باشیم تا بهارهای دیگر از کنار هم بودن شادمان شویم.