دستگاه عیب‌یاب سیستم‌های برقی با کمک دانش بومی تولید شد

به گزارش گروه فناوری خبرگزاری دانشجو به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در کارخانه‌ها و شرکت‌ها به وجود آمدن مشکل یا خرابی دستگاه‌های الکتریکی امری اجتناب ناپذیر است که این موضوع موجب ضرر و زیان و یا متوقف شده روند کار می‌شود؛ بنابراین عیب یابی سیستم‌های برقی و رفع آن بسیار با اهمیت […]


به گزارش گروه فناوری خبرگزاری دانشجو به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در کارخانه‌ها و شرکت‌ها به وجود آمدن مشکل یا خرابی دستگاه‌های الکتریکی امری اجتناب ناپذیر است که این موضوع موجب ضرر و زیان و یا متوقف شده روند کار می‌شود؛ بنابراین عیب یابی سیستم‌های برقی و رفع آن بسیار با اهمیت خواهد بود. یک شرکت دانش‌بنیان توانسته است با دانش بومی به تولید دستگاه عیب‌یاب سیستم‌های برقی دست پیدا کند.

رضا خان‌محمدی عضو هیات مدیره شرکت دانش‌بنیان «رویای عصر رایانه» درباره تولیدات این شرکت توضیح داد: EVENT PRO دستگاهی برای اندازه گیری پارامتر‌های کیفیت توان است. از این دستگاه می‌توان برای عیب یابی سیستم‌های برقی در صنایع گوناگون استفاده کرد. این تجهیز دارای امکانات ویژه برای نمونه برداری و ذخیره داده‌های محاسبه شده است. این فعال فناور ادامه داد: این دستگاه توانسته استاندارد کشور کانادا و نیز CE را کسب کند.

از ویژگی‌های این دستگاه می‌توان به کارکرد با برق تک فاز و سه فاز، قابلیت کار با فرکانس‌های ۵۰، ۶۰ و ۴۰۰ هرتز نیز اشاره کرد.

خان‌محمدی همچنین درباره محصول دیگر این شرکت به نام نرم افزار SAILENT PARTNER اشاره کرد و گفت: این نرم افزار در سال ۱۳۹۳ تحلیل، طراحی و پیاده سازی شده است.

وی به امکانات این نرم افزار اشاره و بیان کرد:این نرم‌افزار قابلیت اتصال به سخت افزار لاگر‌ها و شناسایی انواع لاگر‌ها را دارد همچنین امکان دانلود داده‌های خام ثبت شده توسط لاگر را دارد.

عضو هیات مدیره شرکت دانش‌بنیان «رویای عصر رایانه» همچنین گفت: نمونه مشابه خارجی این محصولات در کشور وجود دارد که عمدتا ساخت کشور‌های آمریکا، ژاپن و آلمان است.

خان‌محمدی درباره صادرات محصول نیز گفت: طی سال ۹۵ و ۹۶ با صادرات این شرکت حدود ۱۰۰ هزار دلار ارز عائد کشور شد. قیمت تمام شده محصول این شرکت در مقایسه با نمونه مشابه خارجی آن که در بازار بین‌المللی وجود دارد حدود ۵۰ درصد ارزان‌تر است.

عضو هیات مدیره شرکت دانش‌بنیان «رویای عصر رایانه» درباره میزان اشتغال‌زایی صورت گرفته در این شرکت گفت: در این مجموعه به صورت مستقیم برای ۶ نفر شغل ایجاد شده است.