دفاتر تسهیلگری نقش راهبردی در توسعه سرمایه اجتماعی دارند

ایسنا/کردستان معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: دفاتر تسهیلگری در محلات نقش مهم و راهبردی در توسعه زیرساختها و سرمایه های اجتماعی دارند. حسین خوش اقبال امروز(۲۰فروردین) در جلسه بررسی وضعیت فعالیت دفاتر تسهیلگری استان در محل سالن شهدای گمنام استانداری با بیان این مطلب اظهار کرد: با توجه به اهمیت توسعه همه […]ایسنا/کردستان معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: دفاتر تسهیلگری در محلات نقش مهم و راهبردی در توسعه زیرساختها و سرمایه های اجتماعی دارند.

حسین خوش اقبال امروز(۲۰فروردین) در جلسه بررسی وضعیت فعالیت دفاتر تسهیلگری استان در محل سالن شهدای گمنام استانداری با بیان این مطلب اظهار کرد: با توجه به اهمیت توسعه همه جانبه در شهرها و مناطق روستایی راه اندازی دفاتر تسهیلگری می تواند گام مهمی در مسیر توسعه اجتماعی باشد.

وی افزود: در حال حاضر نیز این دفاتر می توانند برای مقابله با شیوع بیماری کرونا از طریق آگاه سازی و ارائه خدمات مورد نیز به احاد جامعه زمینه گسترش بیماری کرونا را کاهش دهند.

خوش اقبال تصریح کرد: با توسعه و استمرار فعالیت های آموزشی از طریق این دفاتر می توان گامهای تاثیرگذاری را برای مقابله با این بیماری برداشت.

وی در ادامه خواستار مشارکت بیشتر خیرین در تقویت مباحث اجتماعی شد و بیان کرد: دفاتر تسهیلگری با شناسایی خیرین و افراد صاحب نفوذ در جامعه و با جذب کمک های مردمی باید خدمات مورد نیاز را با افراد تحت پوشش خود ارائه دهند.

خوش اقبال همچنین بر لزوم شناسایی خانواده های بی بضاعت و کم توان مالی و معرفی آن ها جهت دریافت کمکهای دستگاه های اجرایی متولی و نیز خیرین اجتماعی از طریق این دفاتر تاکید کرد.

معاون سیاسی امنیتی واجتماعی استاندار کردستان ذکر کرد: دفاتر تسهیلگری می توانند با مشارکت و همراهی با استانداری و فرمانداران و سایر مدیران دستگاه های اجرای در انجام برنامه های اجتماع محور مصوب دولت به ویژه در توزیع مناسب کمک های مردمی و دولتی و تحقق اهداف تعیین شده نقش انکارناپذیری را ایفا کنند.

وی خطاب به مدیران دفاتر تسهیلگری استان کردستان گفت: جذب و جلب اعتماد همه اقشار جامعه و ایجاد ارتباط مناسب بین مردم و دولت را در سرلوحه برنامه های خود قرار دهید.

خوش اقبال تاکید کرد: حضور فعال کارشناسان دفاتر تسهیلگری در حوزه های اقتصادی، حقوقی، شهرسازی، علوم اجتماعی و مددکاری اجتماعی بسیار حائز اهمیت است و ما بایستی از همه توان خود برای رسیدن به برنامه های پیش بینی شده استفاده کنیم.

وی در پایان یادآور شد: توانمند سازی محلات و مناطق حاشیه شهرها از وظایف مهم دفاتر تسهیلگری است که باید با همکاری مردم و دولت وظایف دفاتر به طوردقیق اجرا و پیاده سازی شود.