دو کولبر مفقود ارتفاعات سرشیو سقز زنده پیدا شدند

فرماندار سقز با اشاره به تلاش ۲ روزه برای یافتن ۲ کولبر مفقود شده در ارتفاعات سرشیو این شهرستان، گفت: بر اساس اطلاعات محلی و خانواده افراد، این دو نفر در راه برگشت به منطقه، مسیر را گم کرده بودند و به روستای «هه ل بر» به عراق رفته‌اند هر دو در سلامت به سر می‌برند.

بامداد روز شنبه ۲۳ کولبر در قالب سه گروه در منطقه میشیاو سرشیو گرفتار کولاک برف شده بودند.

در مرحله نخست امدادرسانی، ۱۵ نفر از این کولبران توسط نیروهای امدادی، سپاه ناحیه سقز،  مردم محلی و امدادگران نجات پیدا کرده و به روستای مام سفیدین منتقل شدند.

پس از انتقال این ۱۵ نفر به مکان امن مشخص شد یک گروه ۶ نفره دیگر از کولبران نیز در این منطقه گرفتار کولاک شده‌اند.

تیم‌های امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر بلافاصله همراه با اهالی روستاهای منطقه و نیروهای امدادی تلاش برای یافتن این افراد را آغاز کردند؛ بعد از چند ساعت تلاش پنج نفر از این افراد سالم پیدا شدند، اما متاسفانه نفر ششم با هویت مشخص بدلیل سرمای هوا در ارتفاعات جان خود را از دست داده بود.

بدلیل صعب‌العبوری منطقه و تاریک شدن هوا در روز گذشته امکان انتقال جسد میسر نشد و تیم‌های امدادی تا روشن شدن هوا برای انتقال جسد این کولبر به پایین منتظر ماندند.

تا صبح امروز اطلاع دقیقی در مورد وضعیت۲ کولبر دیگر که همراهانشان عصر دیروز نجات پیدا کرده بودند نبود.

کامیل کریمیان فرماندار سقز دقایقی پیش از پیدا شدن این دو کولبر خبر داد و اظهار کرد: بر اساس اطلاعات محلی و خانواده افراد، این دو کولبر در راه برگشت به منطقه، مسیر را گم کرده بودند و به روستای «هه ل بر» به عراق رفته اند و شکر خدا در سلامت به سر می‌برند و به محض قطعیت خبر، دوباره اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی افزود: با هماهنگی فرمانداری و مرزبانی ۵ نفر از مرزسیرانبند بانه هم برای کمک، امدادرسانی و بازگرداندن آنان، به روستای «هه ل بر» اعزام شده‌اند.

کریمیان بیان کرد: تیم‌های امدادی نیز برای کمک و امدادرسانی احتمالی در روستای مام‌سیف‌الدین اعزام شده‌اند و مستقر هستند.

وی تصریح کرد: برای اعزام بالگرد امدادی هلال احمر هم هماهنگی‌های لازم انجام شده است.

وی از تلاش‌های تیم‌های امدادی، ستاد بحران شهرستان و استان و مردم منطقه برای نجات و جستجوی کولبران تقدیر و تشکر کرد.

فارس
انتهای خبر/