راه‌اندازی کارگاه تولید ماسک از سوی داوطلبان هلال‌احمر کردستان

به گزارش ایکنا از کردستان، به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر استان کردستان، محمدباقر محمدی، مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان کردستان اظهار کرد: داوطلبان هلال احمر کردستان در کلیه شهرستان‌های تابعه به روش‌های مختلف در حال انجام اقدامات پیشگیرانه در جهت مبارزه با کرونا هستند. وی افزود: داوطلبان جمعیت هلال احمر شهرستان سقز طی اقدامی […]


به گزارش ایکنا از کردستان، به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر استان کردستان، محمدباقر محمدی، مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان کردستان اظهار کرد: داوطلبان هلال احمر کردستان در کلیه شهرستان‌های تابعه به روش‌های مختلف در حال انجام اقدامات پیشگیرانه در جهت مبارزه با کرونا هستند.

وی افزود: داوطلبان جمعیت هلال احمر شهرستان سقز طی اقدامی خودجوش و انسان دوستانه مقادیر زیادی پارچه را خریداری و با راه ‌ندازی کارگاه خیاطی اقدام به تولید ماسک کرده است که آن را در مرحله اول تعداد دو هزار و ۴۰۰ ماسک را به صورت رایگان میان شهروندان توزیع کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر کردستان همچنین از اقدام یک خیر اردبیلی مبنی بر تحویل بیش از ۲۰ هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده به استان کردستان خبرداد و بیان کرد: به تأسی از رسالت هلال‌احمر مبنی بر تأمین سلامت انسان‌ها، تیم‌های واکنش سریع هلال احمر کردستان با استفاده از تجهیزات تخصصی پمپ سمپاشی و واترمیست شبانه معابر عمومی و شهری سنندج را گندزدایی می‌کنند.

وی از فعالیت همکاران و داوطلبان بیجار در زمینه مقابله با کرونا اشاره و ذکر کرد: همکاران هلال احمر شهرستان بیجار با حضور در مناطق و معابر شلوغ و پرتردد شهر، توزیع بروشورهای آموزشی و همچنین به صورت شفاهی، مردم را از خطرات ویروس کرونا و راه‌های مقابله با آن آگاه می‌کنند.

محمدی از استقرار شش پایگاه سلامت در مبادی ورودی و خروجی شهرستان های تابعه استان خبرداد و  بیان کرد: هلال احمر کردستان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و سایر ارگان‌های عضو ستاد مدیریت بحران، در مبادی ورودی و خروجی به کنترل تردد خودروها پرداخته و با استفاده از تجهیزات پزشکی شامل تب‌سنج و غیره در جهت شناسایی موارد مشکوک فعالیت می‌کند.

وی در پایان یادآور شد: هلال احمر استان کردستان در حالت آماده‌باش به سر می‌برد و فعالیت‌های آموزشی و آگاه‌سازی در جهت مقابله با ویروس کرونا و عدم اشاعه آن کماکان ادامه دارد و ضمن هماهنگی با اداره کل مدیرت بحران استان از هیچ تلاش و تعاملی در جهت تأمین سلامت جامعه فروگذار نخواهد کرد.

انتهای پیام