راه اندازی کارگاه تولید ماسک توسط داوطلبان و خیرین هلال احمر کردستان

ایسنا/کردستان مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان کردستان از فعالیت موثر انسان دوستانه داوطلبان و خیرین هلال احمر کردستان در راستای مقابله با کرونا خبرداد.  محمدباقر محمدی امروز(۲۴ اسفند) در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: داوطلبان هلال احمر کردستان در کلیه شهرستان های تابعه به روش های مختلف در حال انجام اقدامات پیشگیرانه در جهت مبارزه با کرونا هستند. […]ایسنا/کردستان مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان کردستان از فعالیت موثر انسان دوستانه داوطلبان و خیرین هلال احمر کردستان در راستای مقابله با کرونا خبرداد.

 محمدباقر محمدی امروز(۲۴ اسفند) در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: داوطلبان هلال احمر کردستان در کلیه شهرستان های تابعه به روش های مختلف در حال انجام اقدامات پیشگیرانه در جهت مبارزه با کرونا هستند.

وی افزود: داوطلبان جمعیت هلال احمر شهرستان سقز طی اقدامی خودجوش و انسان دوستانه مقادیر زیادی پارچه را خریداری و با راه اندازی کارگاه خیاطی اقدام به تولید ماسک کرده که آن را در مرحله اول تعداد دو هزار و ۴۰۰ ماسک را به صورت رایگان میان شهروندان توزیع کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان همچنین از اقدام یک خیر اردبیلی مبنی بر تحویل بیش از ۲۰ هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده به استان کردستان خبرداد و بیان کرد: به تأسی از رسالت هلال احمر مبنی بر تامین سلامت انسان ها، تیم های واکنش سریع هلال احمر کردستان با استفاده از تجهیزات تخصصی پمپ سمپاشی و واترمیست شبانه معابر عمومی و شهری سنندج را گندزدایی می کنند.

محمدی همچنین از فعالیت همکاران و داوطلبان بیجار در زمینه مقابله با کرونا اشاره و ذکر کرد: همکاران هلال احمر شهرستان بیجار با حضور در مناطق و معابر شلوغ و پرتردد شهر، توزیع بروشور های آموزشی و همچنین به صورت شفاهی، مردم را از خطرات ویروس کرونا و راه های مقابله با آن آگاه می کنند.

وی از استقرار شش پایگاه سلامت در مبادی ورودی و خروجی شهرستان های تابعه استان خبرداد و گفت: هلال احمر کردستان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و سایر ارگان های عضوستاد مدیریت بحران ، در مبادی ورودی و خروجی به کنترل تردد خودروها پرداخته و با استفاده از تجهیزات پزشکی شامل تب سنج و غیره در جهت شناسایی موارد مشکوک فعالیت می کند.

 مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان خاطرنشان کرد: هلال احمر استان در حالت آماده باش به سر می برد و فعالیت های آموزشی و  آگاه سازی در جهت مقابله با ویروس کرونا و عدم اشاعه آن کماکان ادامه دارد و ضمن هماهنگی با اداره کل مدیرت بحران استان از هیچ تلاش و تعاملی در جهت تامین سلامت جامعه فروگذار نخواهد کرد.

انتهای پیام