ربات جدید سونی احساسات کاربران را درک خواهد کرد

بنابر گزارش‌ها پتنت جدید سونی یک ربات خودکار است که می‌تواند با گیمرها صحبت کرده و احساسات آنها را درک کند.

پتنت جدید سونی مربوط به کنسول پلی استیشن ۵ که اخیراً این شرکت از آن رونمایی کرده و کنترلر DualSense که نسل آینده و پیشرفته کنسول بازی این شرکت است، نیست.

بنابر گزارش‌ها این شرکت اخیرا پتنت جدیدی را در اداره ثبت اختراع و نشان تجاری ایالات متحده آمریکا ثبت کرده که نشان می‌دهد که این شرکت احتمالا در حال کار بر روی یک ربات خودکار است که قادر است در هنگام بازی با گیمرها صحبت کند و احساسات آنها را تشخیص دهد.

این ربات شامل یک واحد سنجش احساس خواهد بود که می‌تواند احساسات کاربر را تشخیص دهد بخش دیگر این ربات واحد مدیریت داخلی است که وضعیت داخلی ربات را بسته به احساسات کاربر تعیین می‌کند . بخش دیگر واحد مدیریت عمل خواهد بود که این موضوع سبب می‌شود ربات دریابد در هرلحظه چه کاری باید انجام دهد و واحد پردازش خروجی نیز به ربات در انجام عملیات کمک می‌کند.

درون این ربات یک میکروفون ، بلندگو ، دوربین و یک حسگر زیستی تعبیه شده که می‌تواند ضربان قلب گیمر و میزان تعریق وی را ردیابی کند. این ربات همچنین ممکن است دارای قطعات مکانیکی باشد که به آن امکان انجام واکنش بهتر در مقابل احساسات گیمر را می‌دهد.

سونی در پرونده ثبت پتنت از این ربات تحت عنوان”بازیکن مشترک” یاد کرده است چراکه هنگام بازی با گیمر همدردی می‌کند.

سونی همچنین نسخه تولید شده از کامپیوتر این ربات را این گونه توصیف کرد که ممکن است در واقعیت مجازی از طریق یک وسیله نصب شده مانند هدست واقعبت مجازی پلی استیشن مشاهده شود.

 

انتهای پیام/