رییس جدید هیات دو ومیدانی کردستان انتخاب شد

محمدعظیم ملک مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کردستان روز سه‌شنبه در انتخابات مجمع هیات دو و میدانی به عنوان رییس جدید این هیات انتخاب شد.

ملک که تنها کاندیدای انتخابات این هیات بود توانست همه ۱۵ رای اعضای مجمع را کسب و برای چهار سال ریاست هیات دو و میدانی کردستان را در دست گیرد، پیش از این ریاست و مدتی سرپرستی هیات دو و میدانی کردستان بر عهده سایه‌میر صادقی سرپرست معاونت توسعه امور ورزش اداره ورزش و جوانان کردستان بود.

سرپرست فدراسیون دو و میدانی در این مجمع گفت: دو و میدانی از رشته‌های پایه و المپیکی است اما از امکانات لازم برخوردار نیست.

ایرج عرب اظهار داشت: رییس هیات دو و میدانی کردستان کار سختی پیشرو دارد و امیدواریم از مجموعه ظرفیت‌های درون سازمانی و برون سازمانی ورزش برای ارتقای این رشته استفاده کند.

وی با تاکید بر اینکه رییس جدید هیات از افراد پیشکسوت بهره کافی بگیرد، افزود: با تغییر مدیریت ایده‌های جدید مطرح می‌شود و مدیر جدید کم و کاستی‌های احتمالی را بهتر می‌بیند.

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان که خود از ورزشکاران این رشته ورزشی بوده است، هم در سخنانی گفت: امیدواریم لیگ استانی دو و میدانی در کردستان راه‌اندازی شود.

حامد جولایی با اشاره به اینکه اگر ورزشکاری در لیگ کشوری حضور نداشته باشد برای حضور در تیم ملی دیده و انتخاب نمی‌شود، اظهار داشت: ورزشکاران کردستانی اگر حامی مالی داشته باشند در لیگ کشور حضور موفقی پیدا می‌کنند.

وی اضافه کرد: میلاد سیار ورزشکار کردستانی با اینکه چندین مقام اول کشوری کسب کرده اما به مسابقات ملی دعوت نشده است.

جولایی با بیان اینکه ساخت یک پیست تارتان حدود ۱۵۰ میلیارد ریال هزینه می‌برد، یادآور شد: ساخت پیست تارتان در شهرهای بانه، دهگلان و کامیاران آغاز شده و مطالعات ساخت پیست در شهرهای مریوان، بیجار و قروه را هم شروع کرده‌ایم.

ایرنا
انتهای خبر/