رئیس اداره پیش‌بینی‌ هواشناسی کردستان

سامانه بارشی تا چهارشنبه در آسمان کردستان مستقر است.

رئیس اداره پیش‌بینی‌ هواشناسی کردستان گفت: سامانه بارشی که از سه روز پیش وارد آسمان استان شده تا اواخر روز چهاشنبه فعال است و در این مدت شاهد رگبار باران، رعد و برق در اغلب نقاط خواهیم بود.

بهرام چاره‌خواه روز دوشنبه در گفت و گویی اظهار داشت: طبق پیش‌بینی‌ها بارش‌ در نقاط جنوب و جنوب غربی این استان از جمله مریوان، هورامان، سروآباد و کامیاران بیشتر از دیگر مناطق است.

وی با بیان اینکه در این مدت بارندگی‌ها اغلب در ساعات بعدازظهر تا شب روی می‌دهد، افزود: رگبار باران، وقوع رعد و برق و احتمال بارش تگرگ، پدیده قابل توجه این ایام است و به طور متوسط دمای هوا نیز بین سه تا چهار درجه کاهش می‌یابد.

رئیس اداره پیش‌بینی‌ هواشناسی کردستان با اشاره به اینکه موچش با ۱۶ میلیمتر بیشترین بارش را در شبانه روز گذشته داشت، اضافه کرد: شبانه روز گذشته در یاسوکند ۱۰ میلیمتر، کامیاران ۹، بیجار و سروآباد ۶ میلیمتر، بابارشانی سه، سقز ۲، مریوان یک و قروه و قاملو و بانه هر کدام کمتر از نیم میلیمتر بارش ثبت شده است.

چاره‌خواه یادآور شد: زرینه با حداقل پنج درجه سانتیگراد بالای صفر سردترین و سلین با حداکثر ۲۰ درجه، گرمترین نقاط استان در شبانه روز گذشته بودند ضمن اینکه دمای هوای سنندج نیز بین ۹ و ۱۶ درجه سانتیگراد در نوسان بود.

سال گذشته زراعی (اول مهر۱۳۹۷  تا پایان شهریور ۱۳۹۸) به صورت میانگین ۷۶۶ میلی متر بارندگی در این استان به ثبت رسیده که در مقایسه با ۵۵۵ میلی متر مدت مشابه سال ۹۶ از ۳۳ درصد رشد برخوردار بود.

میزان بارندگی استان در مقایسه میانگین بلند مدت ۳۰ ساله حدود ۵۰۹ میلی متر برآورد شده که در این بخش نیز از رشد ۴۶ درصدی برخوردار بوده است.

سال زراعی (آبی) از اول مهر هر سال شروع و به پایان شهریور سال بعد ختم می‌شود.

انتهای خبر/