رئیس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان

سامانه بارشی جدید از جمعه وارد کردستان می شود

از بعدازظهر جمعه تا دوشنبه هفته آینده با ورود سامانه بارشی جدید به سطح استان شاهد ابری شدن آسمان، مه، وزش باد، در بعضی ساعات رگبار باران با احتمال رعد و برق و در گردنه ها و ارتفاعات کاهش دید و احتمال بارش برف خواهیم بود.

“بهرام چاره خواه” رئیس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان اظهار کرد: طی امروز چهارشنبه تا ظهر جمعه جو استان نسبتا آرام و پایدار بوده و بجز در بعضی ساعات پوشش ابر (ابرهای نازک سطوح بالا) و گاهی وزش باد پدیده قابل توجه دیگری نخواهیم داشت.

او افزود: اما از بعدازظهر روز جمعه با ورود سامانه بارشی جدید تا روز دوشنبه، انتظار داریم بارش ها فراگیر بوده و کل استان را در بر گیرد، البته برای شهرستان های مریوان، بانه، سروآباد و کامیاران میزان بارش ها قابل ملاحظه تر پیش بینی می شود که این امر می تواند موجب آبگرفتگی موقت معابر شهری و روستایی در این مناطق شود.

به گفته چاره خواه، از لحاظ دمایی هم از امروز چهارشنبه تا روز  جمعه به طور متوسط دما ۳ تا ۵ درجه افزایش پیدا کرده و هوا گرم تر خواهد شد ولی با ورود سامانه بارشی به سطح استان شاهد کاهش ۸ تا ۱۰ درجه ای دما در طول روز خواهیم بود.

 

.