سامانه “برنامه ملی مبارزه با کرونا” فعال شد

ایسنا/کردستان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، گفت: افراد می‌توانند در سامانه “برنامه ملی مبارزه با کرونا” مراجعه کنند و در صورت مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا شناسایی شوند. ابراهیم قادری امروز(۲۵ اسفند) در جمع خبرنگاران، از فعال شدن سامانه «برنامه ملی مبارزه با کرونا» در استان خبر داد و اظهار کرد: تشخیص زودرس […]ایسنا/کردستان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، گفت: افراد می‌توانند در سامانه “برنامه ملی مبارزه با کرونا” مراجعه کنند و در صورت مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا شناسایی شوند.

ابراهیم قادری امروز(۲۵ اسفند) در جمع خبرنگاران، از فعال شدن سامانه «برنامه ملی مبارزه با کرونا» در استان خبر داد و اظهار کرد: تشخیص زودرس و تحت نظر قرار دادن بیماران مبتلا به کرونا ویروس از اساسی ترین ارکان مبارزه با این بیماری به شمار می آید و بنابراین وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی این موضوع را به صورت جدی مورد توجه قرار داده اند.

وی با اشاره به راه اندازی و فعال شدن سامانه «برنامه ملی مبارزه با کرونا» به آدرس http://salamat.gov.ir، افزود: هم استانی های می توانند با مراجعه به این سایت و وارد کردن کد ملی و شماره موبایل و سپس تکمیل پرسشنامه مذکور، از وضعیت سلامتی خود مطلع شوند.

معاون بهداشتی دانشگاه ذکر کرد: پس از ثبت اطلاعات توسط افراد در سامانه، مراقبین سلامت با آنان تماس گرفته و در صورت داشتن علائم خطر سریعا شخص را به پزشک مراکز جامع سلامت ١۶ ساعته تعیین شده برای درمان سرپایی بیماران مذکور ارجاع می دهند.

 قادری بیان کرد: در صورت حاد بودن شرایط بیماران، پزشکان، آنان را به درمانگاه های سطح دوم و یا بیمارستان های معین ارجاع خواهند داد.

وی با اشاره به اینکه اطلاعات ثبت شده موجب بهبود غربالگری بیماران و کاهش میزان بروز بیماری و تعداد بیماران بستری شده در مراکز درمانی در روزهای آینده خواهد شد، خاطرنشان کرد: شناسایی زود هنگام بیماران، چرخه انتقال ویروس را قطع و اثرگذاری روند درمان را بیشتر خواهد کرد، بنابراین از مردم خواهشمندم در خصوص ارزیابی وضعیت سلامتی خود از طریق این سامانه اقدام کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان یادآور شد: با توجه به شیوع و راه های ابتلا شدن به بیماری کروناویروس، پرهیز از برگزاری تجمعات و مراسماتی از قبیل چهارشنبه سوری باید رعایت شود.

انتهای پیام