سفید پوشان خط مقدم مبارزه با کرونا

ایسنا/کردستان چند روزی است که هوای کشورمان بس ناجوانمردانه ویروسی است، که باید جدی گرفته شود چراکه نسبتاً ناشناخته و خطرناک است، هم در سرعت انتشار و هم در میزان مرگ و میر انسان‌ها. مجید آوج، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی کردستان، در یادداشتی نقل کرده که چند روزی است که هوای کشورمان بس ناجوانمردانه ویروسی است. کرونا، ویروسی […]ایسنا/کردستان چند روزی است که هوای کشورمان بس ناجوانمردانه ویروسی است، که باید جدی گرفته شود چراکه نسبتاً ناشناخته و خطرناک است، هم در سرعت انتشار و هم در میزان مرگ و میر انسان‌ها.

مجید آوج، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی کردستان، در یادداشتی نقل کرده که چند روزی است که هوای کشورمان بس ناجوانمردانه ویروسی است. کرونا، ویروسی که باید جدی گرفته شود. چراکه نسبتاً ناشناخته و خطرناک است، هم در سرعت انتشار و هم در میزان مرگ و میر انسان‌ها.
همه در پیشگیری و مقابله با آن شبانه‌روزی مشغولند، از مسئولان کشوری گرفته تا مسئولان و عوامل محلی در بخش‌های مختلف. البته وجود دارند افرادی که با بی انصافی سر جان مردم معامله می‌کنند، به جای اینکه در کنار جامعه به دفع این بیماری کمک کنند، با احتکار و افزایش قیمت لوازم بهداشتی ضروری از بازار ملتهب این روزها برای خودشان کیسه دوخته‌اند.

اما در این بین سربازانی هستند که با از خودگذشتگی و انسان‌دوستی، جان خود را در طبق اخلاص گذاشته و با هر تپش قلب بیماران همراه می‌شوند.

تلاش‌گران نظام سلامت که علی رغم داشتن مشکلات، کمبودها و برخی بی مهری‌ها، به دور از خانواده و بدون هیچ بهانه‌ای با به مخاطره انداختن خود به مراقبت و مداوای بیمارن می‌پردازند.

 آری؛ باید از تلاش‌های دلسوزانه و ایثارگری پزشکان، پرستاران و کادر درمانی و بهداشتی صمیمانه تشکر و قدردانی کرد چراکه “سفید پوشان خط مقدم مبارزه با کرونا” هستند.

امید است با استعانت از درگاه باری تعالی، با حفظ آرامش و خون‌سردی و داشتن امید، رعایت موارد بهداشتی و خودمراقبتی و همچنین عدم توجه به رسانه‌هایی که به دنبال تخریب امنیت روانی جامعه می‌باشند، بتوانیم کرونا را شکست داده و این مشکل را نیز پشت سر بگذاریم.

انتهای پیام