سقزی‌ها میزبان جشنواره هنر در خانه می‌شوند

دبیر جشنوار هنر در خانه روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این جشنواره در راستای ایجاد انگیزه و تشویق شهروندان سقزی برای ماندن در خانه و دوری از تجمعات در مقابله با ویروس کرونا برنامه ریزی شده و با همت شهرداری و شورای اسلامی سقز برگزار می‌شود. امیر زارع زاده افزود: […]دبیر جشنوار هنر در خانه روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این جشنواره در راستای ایجاد انگیزه و تشویق شهروندان سقزی برای ماندن در خانه و دوری از تجمعات در مقابله با ویروس کرونا برنامه ریزی شده و با همت شهرداری و شورای اسلامی سقز برگزار می‌شود.

امیر زارع زاده افزود: این جشنواره در چهار بخش هنرهای نمایشی (کمدی استندآپ و نمایش عروسکی تک نفره)، ادبیات (بیت های کهن کُردی در خصوص آیین نوروزی، اشعار در خصوص کرونا، معرفی کتاب خوب که در خانه خوانده اید)، موسیقی (آواز و تک نوازی) و هنرهای تجسمی (طراحی پوستر، گرافیک دستی و کاریکاتور، خوشنویسی و نقاشی کودکان) پیش بینی شده،  است.

وی با بیان اینکه شرکت در این جشنواره برای عموم مردم آزاد است، اضافه کرد: موضوع  آثار ارسالی باید در راستای پویش ملی مقابله با ویروس کرونا و آداب و رسوم مردمان کردستان در خصوص آیین کهن نوروز باشد.

زارع زاده زمان ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره تا ۱۴ فروردین سال جاری اعلام کرد و یادآور شد: حداقل زمان برای فیلم ها یک تا ۴ دقیقه همراه با نام، نام خانوادگی، کد ملی، سن و شماره تماس باشد.

دبیر جشنواره هنر در خانه سقز با تاکید بر اینکه تمام فیلم های ارسالی باید در فضای خانه و با موبایل تهیه شده باشد، گفت: آثار پس از انتخاب در دبیرخانه، در کانال جشنواره و سایر کانال های اطلاع رسانی در فضای مجازی درج و آثار برتر به دو صورت رای کارشناسی و رای مردم انتخاب خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه نفرات برتر این جشنواره را ۱۸ فروردین امسال مصادف با روز سلامت اعلام خواهیم کرد، تاکید کرد: شهروندان سقزی می توانند اثار خود را از طریق شماره موبایل ۰۹۲۲۱۵۲۹۲۵۷، در فضای مجازی به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

زارع زاده اظهار داشت: جشنواره هنر در خانه در راستای کمپین خانه دوستداشتنی سقز و کرونا شکست خواهد خورد انجام می شود و به نفرات برتر آن جوایز نفیس و تندیس جشنواره اهدا خواهد شد.

وی همچنین از برگزاری جشنواره قرآنی در روزهای آینده خبر داد و افزود: در شورای اسلامی شهر می خواهیم با برگزرای این جشنواره ها، شور و نشاطی را در خانه سقزی ها ایجاد کنیم و مردم را برای ماندن در خانه برای شکست کرونا تشویق کنیم.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.