سپاه برای مقابله با کرونا در کنار مردم و سایر دستگاه‌ها است

سردار سیدصادق حسینی روز یکشنبه در جریان راه‌اندازی کارگاه تولید ماسک در سنندج اظهار داشت: سپاه بیت‌المقدس در ابعاد مختلف تلاش می‌کند تا به لطف خدا و همت و مشارکت مردم و تلاش مسوولان این بیماری را شکست دهیم. وی با اشاره به اینکه انجام عملیات ضدعفونی در کنار سایر دستگاه‌ها، نیروهای مسلح و شهرداری یکی […]سردار سیدصادق حسینی روز یکشنبه در جریان راه‌اندازی کارگاه تولید ماسک در سنندج اظهار داشت: سپاه بیت‌المقدس در ابعاد مختلف تلاش می‌کند تا به لطف خدا و همت و مشارکت مردم و تلاش مسوولان این بیماری را شکست دهیم.

وی با اشاره به اینکه انجام عملیات ضدعفونی در کنار سایر دستگاه‌ها، نیروهای مسلح و شهرداری یکی از اقدامات سپاه است، یادآور شد: در زمینه‌ آموزش و تامین نیرو هم در کنار دانشگاه علوم پزشکی فعالیت می‌کنیم تا نیازها در این بخش هم برطرف شود.

سردار حسینی با بیان اینکه در بخش تامین نیازمندی‌های عمومی از جمله ماسک هم فعالیت‌ها ادامه دارد و امروز سه کارگاه ایجاد کردیم که بزودی به پنج کارگاه افزایش خواهد یافت،  تاکید کرد:‌ نکته مهم اصلی همکاری مردم است بنابراین نیاز به یک اراده عمومی وجود دارد که بر این مهمان ناخواسته و منحوس غلبه کنیم.

وی با اشاره به اینکه هرکس باید خود امور بهداشتی را رعایت کند، خود کنترلی و خود قرنطینگی را اجرا کرده و در سامانه سلامت مشارکت داشته باشد تا یک غربالگری عمومی انجام شود، افزود: گروه‌های جهادی هم امکانات بهداشتی و اقلام خوراکی تهیه کرده‌اند تا در میان نیازمندان توزیع شود.

سه کارگاه تولید ماسک در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا در سنندج با مشارکت سپاه بیت المقدس کردستان راه اندازی شده که تا آخر هفته به پنج کارگاه افزایش می‌یابد.

هم اکنون روزانه هفت هزار عدد ماسک قابل شستشو در این کارگاه‌ها تولید می‌شود که با افزایش کارگاه‌ها توانایی تولید ۱۵ هزار عدد ماسک در روز را خواهند داشت.

در ۲۴ ساعت گذشته (ظهر شنبه تا ظهر یکشنبه) ۲۷ نفر به تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان اضافه شدند و اکنون بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی ابتلای ۱۳۴ نفر از افراد بستری به بیماری کرونا قطعی است.

آمار مبتلایان قطعی به بیماری کرونا به تفکیک شهرستان‌ها شامل سقز با ۴۸ نفر، بانه ۳۳ نفر، سنندج ۲۰ نفر، کامیاران پنج نفر، قروه ۱۱ نفر، مریوان ۲ نفر، دیواندره ۶ نفر، بیجار ۶ نفر، دهگلان ۲ نفر و سروآباد یک نفر است که بیش از ۲۵ درصد نسبت به روز گذشته افزایش دارد.

تاکنون ۳۶۲ نمونه از افراد مشکوک به کرونا گرفته شده که از این تعداد، ۱۳۴ نمونه مثبت بوده و نمونه آزمایش ۲۰۲ نفر نیز منفی بوده و جواب آزمایش افراد باقی مانده نیز هنوز مشخص نشده است.

چهار بیمار نیز بر اثر ابتلا به بیماری کرونا در ۲۴ ساعت گذشته جانباختند و تعداد فوتی ها به ۱۴ نفر از ابتدا تا امروز در استان کردستان رسید که از این تعداد هشت نفر در سقز، ۲ نفر در سنندج، یک نفر در مریوان، ۲ نفر در قروه و یک نفر هم در بانه فوت کردند ضمن اینکه چند نفر دیگر هم در این مدت جانباختند که جواب آزمایش همه آنها منفی بوده است.
ویروس کرونا از اوایل دی ماه در «ووهان» واقع در استان «هوبی» چین پدیدار شد و تاکنون علاوه بر کشورهای جنوب شرق آسیا، خاورمیانه، اروپا، قاره های آفریقا، اروپا و اقیانوسیه را هم تحت تاثیر قرار داده است.
ایران نیز از  ویروس کرونا در امان نماند و نخستین مورد بیماری ۳۰ بهمن ماه در قم شناسایی شد.
کرونا، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و از جمله راه های انتقال آن عطسه و سرفه و دست دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می کنند علاوه بر پرهیز از دست دادن و روبوسی و عدم حضور در مراکز عمومی، به هنگام عطسه حتما جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی، یک هزار و ۲۰۹ مورد بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد و کل مبتلایان به این بیماری در کشور به ۱۳ هزار و ۹۳۸ نفر افزایش یافت.

تاکنون چهار هزار و ۵۹۰ نفر از بیماران مبتلا به کرونا بهبود یافته و ترخیص شده‌اند. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱۳ نفر از مبتلایان جدید به این بیماری جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری در کشور به ۷۲۴ مورد رسید.