شارژ سریع، باتری‌های خودروی الکتریکی را تخریب می‌کند

دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا، ریورساید (University of California, Riverside) اظهار کرده اند شارژ سریع می‌تواند باتری‌ خودروهای الکتریکی را تخریب کند. به گزارش ایسنا و به نقل از تک اکسپلوریست، بسیاری از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای و حفظ بیشتر محیط […]دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا، ریورساید (University of California, Riverside) اظهار کرده اند شارژ سریع می‌تواند باتری‌ خودروهای الکتریکی را تخریب کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از تک اکسپلوریست، بسیاری از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند.

بنابراین بسیاری از شرکت‌های خودروسازی در جهان عزم خود را برای تولید انبوه خودروهای برقی جزم کرده و از برنامه‌های خود بدین منظور رونمایی کرده‌اند. افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاک، موجب شده است شرکت های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.

طبق مطالعه جدید محققان آمریکایی، روش شارژ سریع برای باتری های تجاری می تواند باعث ترک خوردگی ، نشت و از بین رفتن ظرفیت ذخیره سازی آنها شود. برای حل این مسئله ، دانشمندان ، روش شارژ در دماهای پایین تر را ارائه داده اند که خطر کمتری دارد و آسیب کمتری به ظرفیت ذخیره سازی باتری میزند.

دانشمندان طی این مطالعه با استفاده از همان روش شارژ سریع صنعتی همانند شارژرهای سریع موجود در آزادراه ها ، یک مجموعه باتری لیتیوم یونی Panasonic NCR ۱۸۶۵۰B را که در اتومبیل های تسلا بود،  شارژ کردند. آنها همچنین با استفاده از یک الگوریتم جدید شارژ سریع بر اساس مقاومت داخلی باتری ، مجموعه ای را شارژ کردند که با پیشرفت الکترون ها همخوانی دارد. انسداد داخلی باتری با توجه به دما ، حالت شارژ ، سن باتری و سایر عوامل در نوسان است. آنها دریافتند شارژ سریع می‌تواند باتری‌های خودرو الکتریکی را تخریب کند و مقاومت داخلی بالا می تواند هنگام شارژ مشکلاتی ایجاد کند.

یافته‌های این مطالعه در مجله” Energy Storage “منتشر شد.

انتهای پیام