شکارچیان کبک در سقز دستگیر شدند

عطالله صادقی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: محیط بانان طی گشت و کنترل مناطق تحت مدیریت شهرستان سقز به یک گروه شکارچی در ارتفاعات برخود کردند که بعد از محاصره و ساعت ها تعقیب و گریز موفق به دستگیری آنها شدیم و از آنها،۲ قطعه کبک، ۲ قفس چوبی، چراغ قوه، […]عطالله صادقی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: محیط بانان طی گشت و کنترل مناطق تحت مدیریت شهرستان سقز به یک گروه شکارچی در ارتفاعات برخود کردند که بعد از محاصره و ساعت ها تعقیب و گریز موفق به دستگیری آنها شدیم و از آنها،۲ قطعه کبک، ۲ قفس چوبی، چراغ قوه، کیسه حمل قفس و کبک کشف و ضبط شد.

وی با بیان اینکه این مورد اولین پرونده تخلف شکار در سال جدید است، افزود: شکارچیان با اقدام به شکار گونه های مختلف جانوری و پرندگان، در حال ضربه به حیات وحش و محیط زیست هستند ولی ما با تمام توان  برخورد می‌شود.

صادقی با اشاره به هوشیاری محیط بانان سولاکان سقز افزود: پرونده این متخلفان بزودی به دادگاه ارجاع خواهد شد و تا اطلاع ثانوی محیط بانی سولاکان درحال آماده باش کامل به سر می‌برد و هیچ تخلفی از چشم محیط بانان پوشیده نخواهد بود و با متخلفان متجاوز به عرصه های منابع طبیعی و حیات وحش بشدت برخورد خواهد شد. 

 فرمانده پاسگاه محیط بانی سولاکان سقز یادآور شد: اسفندماه ۹۸ هم چند شکارچی متخلف را در حین شکار دستگیر کردیم و تعدادی را هم قبل از اقدام به شکار دستگیر و طبق قانون با آنها برخورد شده است.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.