شیوع ویروس کرونا در سقز « وخیم » است/ تعطیلی مغازه های شهر سقز

ایسنا/کردستان در ادامه اقدامات کنترلی شدید برای جلوگیری از گسترش دامنه شیوع ویروس کرونا در سقز، فرماندار این شهرستان امروز جمعه (۲۳ اسفند) دستور داد تمام مغازه های شهر تا ۴ روز دیگر به کلی تعطیل شوند. شیوع کرونا در سقز به طرز خطرناکی دامنه پیدا کرده، و بیمارستان های این شهر اکنون در تصرف […]ایسنا/کردستان در ادامه اقدامات کنترلی شدید برای جلوگیری از گسترش دامنه شیوع ویروس کرونا در سقز، فرماندار این شهرستان امروز جمعه (۲۳ اسفند) دستور داد تمام مغازه های شهر تا ۴ روز دیگر به کلی تعطیل شوند.

شیوع کرونا در سقز به طرز خطرناکی دامنه پیدا کرده، و بیمارستان های این شهر اکنون در تصرف شمار بسیاری از آلودشدگان به ویروس کروناست. سقز بیشتر تلفات انسانی به نسبت دیگرهای کردستان داشته است.
کامیل کریمیان، فرماندارسقز وضعیت شیوع ویروس در این شهرستان را « وخیم » اعلام کرده و به همین دلیل در فرمانی اداری دستور داد « تمامی مغازه‌ها اعم از بازار و سایر محلات شهری » تعطیل شوند.

وی برای تأمین مایحتاج شهروندان چند فروشگاه مشخص که به نظر می رسد در آن ها تمامی اقدامات بهداشتی و کنترلی رعایت می شود، را مستثنی کرده است. 

کریمیان تأکید کرده تا روز دوشنبه هیچ مغازه ای حق هیچگونه فعالیتی ندارد. 

وی هشدار داده هر مغازه ای باز شود«با آن ها برخورد جدی صورت می‌گیرد.»

با وجود هشدارهای زیاد از سوی وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی استان، همچنان کرونا به دلیل رعایت نکردن موازین بهداشتی و جدی نگرفتن هشدارها از سوی مردم روبه گسترش است و در برخی شهرستان های استان از جمله سقز که با۴۰ مورد همچنان در صدر شهرستان های آلوده استان است، بازارها و ادارات را به تعطیلی و قرنطینه کشانده است.

انتهای پیام