طرح رزمایش بخشش ایرانیان در کمیته امداد آغاز می‌شود

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان از اجرای طرح بخشش ایرانیان باهدف کمک به نیازمندان و اقشار آسیب‌دیده از ویروس کرونا خبر داد.

محمد رسول شیخی زاده امروز(۳۰فروردین) در جمع خبرنگاران بابیان اینکه با تأکید و توصیه مقام معظم رهبری مبنی بر دستگیری از نیازمندان، طرح ملی بخشش ایرانیان باهدف حمایت از خانواده‌های آسیب‌دیده از ویروس کرونا اجرا می‌شود، اظهار کرد: این کار با همکاری خیران، استانداری، سپاه بیت المقدس، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، گروه‌های جهادی و دستگاه‌های اجرایی صورت می گیرد.

وی ضمن بیان اینکه هم‌اکنون که تمام دنیا و کشورمان ایران درگیر این ویروس شده، بسیاری از افراد شغل خود را ازدست‌داده، افزود:  این رزمایش مختص کمک به مددجویان نیست بلکه برای کمک به کلیه خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا است.

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان با اشاره به اینکه در برنامه رزمایش بخشش ایرانیان اولین گام اجرایی طرح همسفره است، بیان کرد: بر اساس این طرح در سطح شهرستان‌ها ۶ آشپزخانه مجهز و با رعایت و نظارت بهداشت راه‌اندازی و هرروز با کمک خیران غذا طبخ می‌شود و در مناطق محروم توزیع می‌شود.

وی تصریح کرد: نخستین آشپزخانه در شهر سنندج در تاریخ دوم اردیبهشت راه‌اندازی و در اولین روز ماه مبارک رمضان توزیع غذای گرم با حمایت و تأمین مواد غذایی توسط نیکوکاران آغاز می‌شود.

شیخی زاده ادامه داد: نیکوکارانی که تمایل به مشارکت در این طرح و کمک به نیازمندان در ماه مبارک رمضان دارند می‌توانند با شماره‌گیری کد #۱*۸۸۷۷* و انتخاب استان موردنظر کمک‌های خود را واریز کنند.

وی افزود: همچنین شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۰۰۰۰۰۴۷۳ به دریافت کمک‌های خیران برای تأمین مایحتاج اولیه نیازمندان در ماه مبارک رمضان اختصاص داده‌شده است.

مدیر کل کمیته امداد استان کردستان گفت: به هر شیوه‌ای که نیکوکاران قصد و نیت داشته باشند ما کمک‌های آنها را در قالب نقدی، سبد غذایی و یا غذای گرم به دست نیازمندان می‌رسانیم.

 

انتهای پیام/