طرح زوج و فرد در معابر شهری کامیاران اجرا می‌شود

مسعود الماسی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس جدیدترین تصمیم این ستاد از فردا سه شنبه ۲۷ اسفند ماه ۹۸ از ساعت هفت صبح تا ۲۰ شب طرح زوج و فرد تردد خودروها در کامیاران از درب منازل اجرا می‌شود. وی با بیان اینکه این طرح تا اطلاع […]مسعود الماسی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس جدیدترین تصمیم این ستاد از فردا سه شنبه ۲۷ اسفند ماه ۹۸ از ساعت هفت صبح تا ۲۰ شب طرح زوج و فرد تردد خودروها در کامیاران از درب منازل اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه این طرح تا اطلاع ثانوی ادامه داشته و با رانندگان متخلف برابر قانون برخورد خواهد شد، افزود: این تصمیم در راستای پیشگیری از شیوع ابتلا به ویروس کرونا اتخاذ شده و با هکاری پلیس راهور اجرا می‌شود.

فرماندار کامیاران گفت: همچنین ستاد مقابله با بحران کرونا این شهرستان روز شنبه نیز در راستای جلوگیری از تردد غیر ضرور و قرنطینه خانگی، ناوگان حمل و نقل عمومی و تاکسیرانی تا اطلاع ثانوی غیرفعال شد لذا مسیر ورود به داخل شهر از جلوی فرمانداری مسدود و تردد خودروهای ورودی به شهرستان نیز فقط از مسیر کمربندی انجام می‌شود.

طرح تردد خودرو (زوج و فرد) از صبح دوشنبه در شهر سنندج نیز با تصمیم ستاد مقابله با کرونا به مرحله اجرا در آمده است.

طبق آخرین آمار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (ظهر یکشنبه تا ظهر دوشنبه) ۳۱ نفر به تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در کردستان اضافه شدند و اکنون بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی ابتلای ۱۶۵ نفر از افراد بستری به بیماری کرونا قطعی است.
آمار مبتلایان قطعی به بیماری کرونا به تفکیک شهرستان‌ها شامل سقز با ۶۵ نفر، بانه ۳۵ نفر، سنندج ۲۲ نفر، کامیاران پنج نفر، قروه ۱۲ نفر، مریوان پنج نفر، دیواندره هشت نفر، بیجار ۱۰ نفر، دهگلان ۲ نفر و سروآباد یک نفر است که بیش از ۲۱ درصد نسبت به روز گذشته افزایش دارد.
تاکنون ۴۰۷ نمونه از افراد مشکوک به کرونا گرفته شده که از این تعداد، ۱۶۵ نمونه مثبت بوده و نمونه آزمایش ۲۱۱ نفر نیز منفی بوده و جواب آزمایش افراد باقی مانده نیز هنوز مشخص نشده است.
۲ بیمار نیز بر اثر ابتلا به بیماری کرونا در ۲۴ ساعت گذشته جانباختند و تعداد فوتی ها به ۱۶ نفر از ابتدا تا امروز در استان کردستان رسید که از این تعداد ۹ نفر در سقز، ۲ نفر در سنندج، یک نفر در مریوان، سه نفر در قروه و یک نفر هم در بانه فوت کردند ضمن اینکه چند نفر دیگر هم در این مدت جانباختند که جواب آزمایش همه آنها منفی بوده است.
ویروس کرونا از اوایل دی ماه در «ووهان» واقع در استان «هوبی» چین پدیدار شد و تاکنون علاوه بر کشورهای جنوب شرق آسیا، خاورمیانه، اروپا، قاره های آفریقا، اروپا و اقیانوسیه را هم تحت تاثیر قرار داده است.
ایران نیز از  ویروس کرونا در امان نماند و نخستین مورد بیماری ۳۰ بهمن ماه در قم شناسایی شد.
کرونا، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و از جمله راه های انتقال آن عطسه و سرفه و دست دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می کنند علاوه بر پرهیز از دست دادن و روبوسی و عدم حضور در مراکز عمومی، به هنگام عطسه حتما جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.
از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی، هزار و ۵۳مورد جدید ابتلا به کرونا در کشور شناسایی شدند و مجموع مبتلایان به این بیماری در کشور به ۱۴ هزار و ۹۹۱ نفر رسید.
از بین بیماران جدید شناسایی شده، ۱۲۹ نفر جان خود را از دست دادند و مجموع درگذشتگان بیماری  کرونا در کشور تا امروز(۲۶ اسفند ۹۸) به ۸۵۳ نفر رسید.
 تا کنون چهار هزار و ۹۹۶  نفر از بیماران مبتلا به کرونا بهبود یافته و از مراکز درمانی ترخیص شده‌اند.