ظرفیت مرزی کردستان مغفول مانده است/بازگشایی رسمی مرزهای سیف و سیرانبند مطالبه مهم مردم کردستان

رئیس اتاق بازرگانی سنندج، گفت: مهم‌ترین مطالبه و درخواست مردم شهرستان سقز و بانه بازگشایی رسمی مرزهای سیف و سیرانبند است.

سید کمال حسینی، در دهمین جلسه شورای توسعه استان کردستان که با حضور وزیر کشور و فعالان اقتصادی برگزار شد، اظهار کرد: مطالعات و گزارش‌های داخلی و بین‌المللی پایش محیط کسب‌وکار بیانگر این موضوع بوده که در مجموع شاخص‌های محیط کسب‌وکار در شرایط مطلوبی قرار ندارد و واحدهای اقتصادی با چالش‌ها و موانع متعدد و بی‌شماری مواجه هستند.

وی افزود: رکود، تورم، نوسانات ارزی، تأثیرات تحریم و بسیاری مسائل دیگر گریبان گیر فعالین اقتصادی شده که فضای کسب‌وکار را دچار بحران کرده است.

رئیس اتاق بازرگانی سنندج، بیان کرد: بازارچه‌های مرزی در کردستان سهم بسزایی در توسعه اقتصادی استان ایفا می‌کنند و می‌توانند استان را از وضعیت کنونی بیکاری و کولبری رها سازند اما این ظرفیت مرزی در سطح مدیریت مغفول مانده است.

حسینی عنوان کرد: با وجود امید مردم به ایجاد منطقه آزاد، ویژه و شهرک صنعتی مشترک که تاکنون محقق نشده دریافت بخشی از وجود تردد خودروهای تراتزیتی از استان در جهت تأمین زیرساخت‌های مرزی، خواسته به‌حق مردم این استان است.

وی ذکر کرد: مهم‌ترین مطالبه و درخواست مردم شهرستان سقز و بانه بازگشایی رسمی مرزهای سیف و سیرانبند است که علیرغم پیگیری های مکرر مسئولان استانی این موضوع نتیجه ای نداشته است.

ایسنا
انتهای خبر/