فراخوان جشنواره «در خانه هنرمندانه بمانیم» منتشر شد

به گزارش خبرنگار مهر، حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در آستانه ورود به سال نو و با هدف ترویج در خانه ماندن مردم برای مقابله عملی با گسترش و شایع شدن ویروس کرونا، جشنواره فرهنگی و هنری «در خانه هنرمندانه بمانیم» را با بهره مندی از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی برگزار می‌کند. رئیس […]


به گزارش خبرنگار مهر، حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در آستانه ورود به سال نو و با هدف ترویج در خانه ماندن مردم برای مقابله عملی با گسترش و شایع شدن ویروس کرونا، جشنواره فرهنگی و هنری «در خانه هنرمندانه بمانیم» را با بهره مندی از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی برگزار می‌کند.

رئیس حوزه هنری استان کردستان ظهر امروز در جمع خبرنگاران رسانه‌های جمعی در خصوص برگزاری این جشنواره، گفت: به منظور تلاش برای تشویق بیشتر اعضای خانواده برای ماندن در خانه، بهره مندی صحیح از ظرفیت‌های ارتباطی از جمله فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، تلاش در راستای غنی سازی اوقات فراغت خانواده‌ها، معرفی روش‌های مختلف برای حفظ سلامتی مردم در راستای مقابله با ویروس کرونا و شناسایی و کشف استعدادهای هنری کودکان و نوجوانان با همکاری سازمان آموزش و پرورش استان، صدا و سیمای مرکز کردستان و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان، جشنواره «درخانه هنرمندانه بمانیم» را برگزار می‌کند.

امین مرادی در خصوص بخش‌های این جشنواره افزود: این جشنواره در رشته‌های عکاسی، استاپ موشن، نقاشی، قصه گویی، موسیقی، شعر و داستان با محوریت نمایش ایثار و خدمات جامعه پزشکی در راستای مقابله با ویروس کرونا، بیان هنرمندانه در خانه بمانیم، معرفی روش‌ها و شیوه‌های مختلف غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در ایام تعطیلات، تجربه‌های شخصی افراد برای ماندن در خانه با اولویت کودکان و نوجوانان برنامه ریزی گردیده است.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در خصوص مقررات شرکت در جشنواره گفت: تمامی اعضای خانواده می‌توانند در هر بخش به صورت انفرادی و گروهی شرکت کنند ولی اولویت پذیرش با آثاری است که توسط کودکان و نوجوانان تهیه و تولید شده است.

وی بیان کرد: در رشته عکاسی تنها عکس‌های پذیرش می‌شوند که هنر در خانه ماندن را نشان دهند، به گونه‌ای که عکس‌های مرتبط با فضاهای عمومی و آزاد حق شرکت در این جشنواره را ندارند و هر فرد می‌تواند در بخش تک عکس با ارسال سه اثر و در بخش مجموعه پنج اثر را به جشنواره ارسال کند.

مرادی در بخش استاپ موشن که برای کودکان و نوجوانان از جذابیت بالایی نیز برخوردار است، گفت: در این بخش آثار ضبط شده باید کمتر از دو دقیقه زمان داشته باشند و موضوع آنها مرتبط با حفظ سلامتی و هنر در خانه ماندن باشد.

رئیس حوزه هنری کردستان ادامه داد: آثار مرتبط با رشته نقاشی با موضوع و محوریت ویروس کرونا، راه‌های مقابله با آن، ایثار و خدمات جامعه پزشکی برای مقابله با این ویروس، حفظ سلامتی اعضای خانواده و دیگر سرگرمی‌های ویژه کودکان و نوجوانان می‌باشد.

وی افزود: در زمینه قصه گویی نیز تمامی اعضای خانواده می‌توانند شرکت کنند که در این بخش قصه‌ها باید کوتاه و زمان آنها کمتر از پنج دقیقه باشد و با استفاده از موبایل ضبط و به دبیرخانه جشنواره ارسال گردند.

مرادی در خصوص مقررات بخش موسیقی نیز گفت: در رشته موسیقی علاقه مندان می‌توانند در قالب تک نوازی با سازهای مختلف و یا اینکه گروه نوازی با حضور و مشارکت اعضای خانواده خود، آثار را کمتر از چهار دقیقه به صورت تصویری ضبط کرده و به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

وی با اشاره به اینکه تمامی آثار ارسالی به این جشنواره باید با استفاده از تلفن همراه ضبط شده باشند و از پذیرش آثاری که به صورت حرفه ای تصویر برداری شده اند، خودداری می‌شود افزود: در بخش شعر و داستان هم به صورت مکتوب و هم به صورت صوتی و تصویری افراد می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

مرادی در خصوص نحوه ارسال آثار نیز گفت: افراد می‌توانند در تمامی بخش‌ها آثار خود را به شماره واتس‌آپ ۰۹۹۲۲۱۶۰۶۶۵ ارسال کنند و در نهایت حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان آثار منتخب را در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کند.

رئیس حوزه هنری استان تأکید کرد: ذکر نام و نام خانوادگی، شماره تماس در کلیه آثار مکتوب و ضبط شده به همراه یک عکس ۴×۳ از صاحب اثر در تمامی بخش‌ها الزامی است.

وی در خصوص جوایز این جشنواره نیز گفت: با ارزیابی اعضای هیأت داورانی از هنرمندان برجسته استان کردستان، در هر بخش ۱۰ اثر برتر معرفی و بعد از پایان عادی شدن شرایط و عبور از بحران کرونا در مراسمی از آنها تقدیر و تجلیل به عمل می‌آید.

مرادی افزود: علاقمندان می‌توانند آثار خود در بخش‌های مختلف را تا ۳۱ فروردین ماه سال ۹۹ به شماره واتس‌آپ ۰۹۹۲۲۱۶۰۶۶۵ ارسال کنند.

وی در پایان گفت : علاقه مندان در صورت نیاز به اطلاعت بیشتر برای حضور در این جشنواره می‌توانند به پایگاه اطلاع رسانی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان به آدرس http://www.artsanandaj.ir مراجعه و یا اینکه از طریق @art.kurdestan ما را در شبکه‌های مختلف اجتماعی دنبال کنند.