فناوری خودران تسلا به زودی چراغ‌های راهنمایی را تشخیص می‌دهد

با بیرون آمدن یک ویدیو که یک خودروی خودران تسلا را نشان می‌دهد که وقتی به چراغ قرمز می‌رسد، می‌ایستد، به نظر می‌رسد به زودی این ویژگی به خودروهای خودران تسلا اضافه شود. به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، به نظر می‌رسد ویژگی خودران تسلا موسوم به “اتوپایلت”(Autopilot) به زودی قادر خواهد بود […]با بیرون آمدن یک ویدیو که یک خودروی خودران تسلا را نشان می‌دهد که وقتی به چراغ قرمز می‌رسد، می‌ایستد، به نظر می‌رسد به زودی این ویژگی به خودروهای خودران تسلا اضافه شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، به نظر می‌رسد ویژگی خودران تسلا موسوم به “اتوپایلت”(Autopilot) به زودی قادر خواهد بود چراغ‌های راهنمایی را تشخیص دهد.

ویدئویی که در توییتر به اشتراک گذاشته شده است، گذر یکی از خودروهای تسلا را از چند چراغ راهنمایی نشان می‌دهد که هنگام تشخیص چراغ قرمز، سرعت خود را کم می‌کند و پشت چراغ متوقف می‌شود.

برخی گمانه زنی‌ها وجود دارد که می‌گوید تسلا این ویژگی را در به‌ روزرسانی بعدی سیستم “اتوپایلت” خود قرار خواهد داد.

سیستم “اتوپایلت” تسلا هم‌اکنون می‌تواند سایر خودروهای موجود در جاده را تشخیص دهد و در پاییز گذشته یک به‌روزرسانی به آن اجازه داد مخروط‌های ترافیکی را تشخیص دهد.

همچنین رانندگان می‌توانند از فناوری تغییر خط(لاین) و تغییر مسیر استفاده کنند.

البته بهتر است که اعتماد کاملی به این سیستم نشود، چرا که هنوز احتمال خطا در این سیستم وجود دارد و تاکنون نیز چند تصادف و سانحه مرگبار توسط خودروهای خودران تسلا رقم خورده است.

تسلا در تلاش است تا به زودی خودروهای کاملاً خودران را روانه جاده‌ها کند. ایلان ماسک که به تازگی درگیر برخی حواشی خارج از دنیای فناوری شده است، قبلاً گفته بود که شرکت تسلا در سال ۲۰۱۹ آماده خواهد بود و بیش از یک میلیون روبوتاکسی در سال ۲۰۲۰ به کار گرفته خواهند شد.

اکنون با توجه به پیشرفت آهسته این فناوری و اتفاقاتی نظیر شیوع بیماری همه‌گیر کووید-۱۹ به نظر می‌رسد این زمان‌بندی به تعویق بیفتد، اما به‌روزرسانی‌هایی مانند امکان توقف پشت چراغ قرمز حاکی از پیشرفت به سوی خودروهای کاملاً خودران است.

انتهای پیام