فنی حرفه‌ای کردستان ۲۱ فیلم آموزش مهارتی تولید کرد

سید جمیل احمدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این ۲۱ فیلم در قالب ۵۷۰ دقیقه ضبط شده و در رشته‌های مهارتی تراشکاری، تراش و فرز CNC، کشاورزی، اتومکانیک، انرژی های نو، عمران، هنرهای تزیینی (مختص بانوان)، تاسیسات و ابزار دقیق است. وی اضافه کرد: سطح محتواهای الکترونیکی تولید شده براساس […]سید جمیل احمدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این ۲۱ فیلم در قالب ۵۷۰ دقیقه ضبط شده و در رشته‌های مهارتی تراشکاری، تراش و فرز CNC، کشاورزی، اتومکانیک، انرژی های نو، عمران، هنرهای تزیینی (مختص بانوان)، تاسیسات و ابزار دقیق است.

وی اضافه کرد: سطح محتواهای الکترونیکی تولید شده براساس سرفصل های استانداردهای آموزشی سازمان آموزش فنی حرفه ای کشور بوده و برای تمام کارآموزان و علاقمندان حوزه مهارت آموزی  کاربرد دارد.

مدیرکل آموزش فنی حرفه‌ای کردستان با بیان اینکه این کار برای نخستین بار در کشور انجام شده و روند تولید محتواهای ویدیویی اموزش مهارتی نیز ادامه دارد، افزود: ۱۶ مربی در این طرح مشارکت داشتند اما در آینده و به مرور تمام مربیان استان به جمع تولیدکنندگان این فیلم های آموزشی می‌پیوندند.

احمدی با اشاره به شیوع بیماری کرونا و الزام عدم حضور کارآموزان در کارگاه های آموزش مهارتی یادآور شد: محتوای الکترونیکی تولید شده به عنوان مکمل آموزش های مهارتی ارائه شده در کارگاه های آموزشی مراکز آموزش فنی حرفه ای سطح استان است که پس از خروج استان از اپیدمی ویروس کرونا و برپایی کارگاه های آموزشی روند آموزش مهارتی به صورت عملی پیگیری می‌شود.

وی با تاکید بر این که محتوای آموزشی تولید شده براساس استاندارد رسمی سازمان آموزش فنی حرفه ای کشور و مورد تائید سازمان جهانی کار (ILO) است، گفت: در مرحله اول این طرح آموزشی استاندارد های آموزشی تراش و فرز CNC و تراشکاری درجه ۲ به صورت الکترونیکی در حال تولید است.

مدیرکل آموزش فنی حرفه ای کردستان تاکید کرد: کارآموزان می توانند با مراجعه به آدرس الکترونیکی سایت  www.kurdme.com  نسبت به دانلود و بهره گیری از آموزش های مهارتی در ایام تعطیلی مراکز آموزشی اقدام کنند.

در حال حاضر ۱۶ مرکز آموزش فنی حرفه ای چارت دار دولتی و ۱۳۴ آموزشگاه فنی حرفه ای خصوصی در این استان مجوز فعالیت دارند که حدود ۷۵۰ مربی نیز در این مراکز مشغول به کار و آموزش هنرجویان هستند.

طبق آخرین آمار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (ظهر یکشنبه تا ظهر دوشنبه) ۳۱ نفر به تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در کردستان اضافه شدند و اکنون بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی ابتلای ۱۶۵ نفر از افراد بستری به بیماری کرونا قطعی است.

آمار مبتلایان قطعی به بیماری کرونا به تفکیک شهرستان‌ها شامل سقز با ۶۵ نفر، بانه ۳۵ نفر، سنندج ۲۲ نفر، کامیاران پنج نفر، قروه ۱۲ نفر، مریوان پنج نفر، دیواندره هشت نفر، بیجار ۱۰ نفر، دهگلان ۲ نفر و سروآباد یک نفر است که بیش از ۲۱ درصد نسبت به روز گذشته افزایش دارد.

تاکنون ۴۰۷ نمونه از افراد مشکوک به کرونا گرفته شده که از این تعداد، ۱۶۵ نمونه مثبت بوده و نمونه آزمایش ۲۱۱ نفر نیز منفی بوده و جواب آزمایش افراد باقی مانده نیز هنوز مشخص نشده است.

۲ بیمار نیز بر اثر ابتلا به بیماری کرونا در ۲۴ ساعت گذشته جانباختند و تعداد فوتی ها به ۱۶ نفر از ابتدا تا امروز در استان کردستان رسید که از این تعداد ۹ نفر در سقز، ۲ نفر در سنندج، یک نفر در مریوان، سه نفر در قروه و یک نفر هم در بانه فوت کردند ضمن اینکه چند نفر دیگر هم در این مدت جانباختند که جواب آزمایش همه آنها منفی بوده است.

ویروس کرونا از اوایل دی ماه در «ووهان» واقع در استان «هوبی» چین پدیدار شد و تاکنون علاوه بر کشورهای جنوب شرق آسیا، خاورمیانه، اروپا، قاره های آفریقا، اروپا و اقیانوسیه را هم تحت تاثیر قرار داده است.

ایران نیز از  ویروس کرونا در امان نماند و نخستین مورد بیماری ۳۰ بهمن ماه در قم شناسایی شد.

کرونا، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و از جمله راه های انتقال آن عطسه و سرفه و دست دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می کنند علاوه بر پرهیز از دست دادن و روبوسی و عدم حضور در مراکز عمومی، به هنگام عطسه حتما جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی، هزار و ۵۳مورد جدید ابتلا به کرونا در کشور شناسایی شدند و مجموع مبتلایان به این بیماری در کشور به ۱۴ هزار و ۹۹۱ نفر رسید.

از بین بیماران جدید شناسایی شده، ۱۲۹ نفر جان خود را از دست دادند و مجموع درگذشتگان بیماری  کرونا در کشور تا امروز(۲۶ اسفند ۹۸) به ۸۵۳ نفر رسید.

 تا کنون چهار هزار و ۹۹۶  نفر از بیماران مبتلا به کرونا بهبود یافته و از مراکز درمانی ترخیص شده‌اند.