معاون قضایی رییس کل دادگستری استان کردستان

قاتل جوان بانه‌ای از اعدام رهایی یافت

قاتل بانه‌ای با رضایت اولیای دم پس از گذشت پنج سال توانست از طناب دار  رهایی پیدا کند.

معاون قضایی رییس کل دادگستری استان کردستان گفت: قاتل بانه‌ای با رضایت اولیای دم پس از گذشت پنج سال توانست از طناب دار  رهایی پیدا کند. 

برجعلی برهان پناه روز چهارشنبه  اظهار داشت: در خرداد ماه سال ۱۳۹۳ در شهرستان بانه یک فقره قتل عمد صورت گرفت که پس از طی مراحل دادرسی در سال ۱۳۹۴حکم قصاص نفس در دادگاه کیفری یک استان کردستان صادر و آماده اجرای حکم شد.

وی افزود: در نهایت پرونده به شعبه چهارم صلح و سازش شوراهای حل اختلاف شهرستان بانه برای اخذ رضایت از خانواده اولیای دم ارجاع شد که با تلاش اعضای شعبه و برگزاری جلسات متعدد با خانواده اولیای دم در تاریخ ٢۴ اسفند امسال در دفترخانه اسناد رسمی شهرستان بانه خانواده مقتول حاضر به رضایت و گذشت شدند.

برهان پناه یادآور شد: این پرونده یازدهمین پرونده قتل عمد بود که با تلاش دلسوزانه اعضای شوراهای حل اختلاف استان به صلح و سازش منجر شد.

رییس شوراهای حل اختلاف کردستان افزود: این حرکت اولیای دم حرکت ارزشی و الهی است و ثواب این عمل در پیشگاه خدای متعال محفوظ خواهد بود.

وی با بیان اینکه حل و فصل دعاوی و ایجاد صلح و سازش بین طرفین دعوا از وظایف اصلی شوراهای حل اختلاف است از اقدام انسان‌دوستانه خانواده آن مرحوم که با گذشت خود ضمن اعطای حیات انسانی به قاتل نادم زمینه توسعه و گسترش صلح و سازش در جامعه را فراهم کردند، تقدیر کرد