بانه‌نیوز:

لازم است مسئولان به روال کار موسسات مردم‌نهاد ورود پیدا کنند

یکی از انجمن‌ها که به انتشار شماره کارت شخصی پرداخته و موفق به دریافت مبالغی قابل توجه از شهرداری، صاحبان پاساژ و حتی مردم عادی شده به هوای تهیه مواد ضدعفونی کننده و درحالیکه بیشتر محلات سطح شهر موفق به دریافت این مواد نشده‌اند، از کسری بودجه دم می‌زند.

به گزارش بانه نیوز؛ از ابتدای ماجرای شیوع کروناویروس در شهرستان بانه، جمع کثیری از اعضای انجمن‌های مردم نهاد به جمع آوری کمک‌های نقدی مردم در جهت تهیه و توزیع مواد ضدعفونی‌کننده و یا اقلام خوراکی برآمده‌اند.

در این بین؛ یکی از انجمن‌ها که به انتشار شماره کارت شخصی پرداخته و موفق به دریافت مبالغی قابل توجه از شهرداری، صاحبان پاساژ و حتی مردم عادی شده به هوای تهیه مواد ضدعفونی کننده و درحالیکه بیشتر محلات سطح شهر موفق به دریافت این مواد نشده‌اند، از کسری بودجه دم می‌زند.

اما جالب اینجاست؛ ناساالکتریک که تاکنون طی ۲ دوره به تهیه مواد ضدعفونی کننده دست زده و با بکارگیری ۲۰ نفر نیرو اقدام به توزیع در سطح تمامی شهر و روستاهای شهرستان نموده، درحالیکه ۱۰,۰۰۰ عدد را نیز به همین انجمن‌ها تحویل داده، از صرف اعتبار تنها ۷۰ میلیون تومان سخن می‌گوید.

نکته‌ی قابل توجه صرف هزینه برچسپ بر روی بطری‌ها جهت معرفی انجمن مذکور می‌باشد درحالیکه هزینه‌‌ی تهیه‌ی این مواد از همین مردم و مسئولان گرفته شده نه این انجمن و اعضای آن، اما با نام خود در حال توزیع‌ آنند.

➖فارغ از این مواد، انجمن‌ها هزینه‌ی تهیه اقلام‌خوراکی جهت توزیع در میان نیازمندان نیز از همین مردم مطالبه شده و با نام خود در میان گروهی که از دید آنان نیازمند است توزیع می‌شود و متاسفانه برای تهیه‌ی آن، اعضای انجمن هیچ بخششی نداشته‌اند.

در تمام کشورهای جهان؛ اعضای انجمن‌های مردم نهاد از افرادی مُتَمول تشکیل شده که بجز دارایی، از اعتبار خود جهت جذب کمک برای افراد نیازمند استفاده میکنند اما در شهرستان بانه اعضای انجمن از مردم پول می‌گیرند و به نام خود آنرا در بین نیازمندان مورد تایید خود توزیع می‌کنند بدون آنکه هیچکدامشان سهمی مالی در این کار داشته باشند‌ و گاهاً نیز در انتخابات مجلس و شورا شاهد خودنمایی عده‌ای با عنوان “فعالیت در این انجمن‌ها” و موضوع “تلاش در جهت جذب…” هستیم.

لذا می‌طلبد مسئولان عالی‌رتبه‌ی شهرستان به این موضوع ورود پیدا کرده و ضمن پرسش، بررسی و مقایسه‌ی کامل مبالغ هزینه شده با جمع‌آوری شده، جویای مقادیر اهدا شده از سوی خود اعضای انجمن‌ها شوند و اطمینان می‌دهیم که مسئولان نیز دلیل بی‌اعتمادی پایگاه خبری بانه‌نیوز به این گروه‌ها را درک و از نزدیک لمس خواهید نمود.

انتهای پیام/