لزوم تشدید اجرای برنامه‌های آگاه سازی و بازرسی از صنوف و اماکن عمومی

ایسنا/کردستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تشدید اجرای برنامه های آگاه سازی و بازرسی از صنوف و اماکن عمومی را برای اجرای بهینه فاصله گذاری اجتماعی هوشمند ضروری بیان کرد. فرزین رضاعی، شنبه۲۳فروردین در جلسه بررسی ابعاد اپیدمیولوژی بیماری کرونا در استان که با حضور معاون بهداشتی و جمعی از اپیدمیولوژیست های دانشگاه در محل […]ایسنا/کردستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تشدید اجرای برنامه های آگاه سازی و بازرسی از صنوف و اماکن عمومی را برای اجرای بهینه فاصله گذاری اجتماعی هوشمند ضروری بیان کرد.

فرزین رضاعی، شنبه۲۳فروردین در جلسه بررسی ابعاد اپیدمیولوژی بیماری کرونا در استان که با حضور معاون بهداشتی و جمعی از اپیدمیولوژیست های دانشگاه در محل سالن جلسات حوزه ریاست ستاد مرکزی برگزار شد، ضمن تقدیر از تلاش‌های شبانه‌روزی کادر بهداشتی، درمانی و پژوهشگران دانشگاه در نبرد بی امان با کرونا ویروس، اظهار کرد: در حال حاضر بر اساس تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا، فاصله گذاری اجتماعی هوشمند جایگزین طرح فاصله گذاری اجتماعی شده است که بر اساس آن افراد، مشاغل و گروه های جمعیتی کم خطر از نظر ابتلا (یا در صورت ابتلا از نظر بروز عوارض جدی و مرگ) شناسایی شده و فعالیت این گروه ها به تدریج از سرگرفته می شود.

وی با تشریح نحوه اجرای طرح حفظ فاصله اجتماعی هوشمند، افزود: تشدید اجرای برنامه های آگاه سازی و بازرسی از صنوف و اماکن عمومی برای مقابله بهینه تر با بیماری کرونا ویروس ضروری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: در بازرسی های بهداشتی باید وضعیت تهویه و حفظ فاصله اجتماعی و نیز استفاده از ماسک و تجهیزات حفاظت فردی به دقت مورد بررسی قرار گیرد.

رضاعی به خطرات این بیماری اشاره کرد و گفت: باز شدن تدریجی صنوف و اماکن عمومی کم خطر نباید به عنوان عدم وجود ریسک ابتلا به کرونا ویروس تلقی شده و منجر به سهل انگاری در اجرای برنامه های پیشگیرانه و مداخله ای و عدم رعایت نکات و توصیه های بهداشتی شود.

وی در زمینه نحوه بستری موارد مشکوک در بیمارستان ها اشاره و عنوان کرد: تمامی افراد مشکوک با تنگی نفس و سطح اکسیژن خون زیر ۹۳ درصد بستری شده و از آن ها آزمایش های تکمیلی به عمل آمده و در صورتی که به این بیماری مبتلا باشند روند درمانی بی درنگ شروع خواهد شد.

رضاعی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه هر چقدر بار ویروس کرونا در بدن افراد مبتلا بالاتر باشد، احتمال آسیب به دستگاه های مختلف بدن بالاتر خواهد بود، بنابراین تشخیص سریع و شروع روند درمان در روزهای اول ابتلا بسیار مهم و تاثیرگذار است.

انتهای پیام