مبنای آموزش مجازی دانش آموزان شبکه شاد است

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان شبکه آموزشی دانش آموز ( شاد ) را مبنای فعالیت و بستری مناسب برای آموزش مجازی دانش آموزان عنوان کرد.

رشید قربانی امروز (۲۸فروردین) در نشست مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق تابعه استان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، بر برنامه ریزی و هماهنگی لازم در سطح استان برای بهره برداری کامل و ورود مدیران مدارس، معلمان و دانش آموزان در شبکه آموزشی دانش آموز ( شاد ) تاکید کرد.

وی شبکه شاد را اقدامی وسیع و محیطی مناسب و امن برای آموزش مجازی دانست و با بیان اینکه در اجرای این فرآیند و برای دسترسی دانش آموزان به محیط شبکه باید مشکلات و موانع بر طرف و اطلاع رسانی های لازم صورت گیرد، افزود: ضرورت دارد با انجام امور تبلیغی و آگاهی بخشی، دانش آموزان و اولیای گرامی با محیط کار و فضای شبکه آشنا شوند.

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان بهره برداری از این شبکه را مستلزم همکاری و همراهی کلیه دست اندرکاران در رده های مختلف از جمله مدیران مدارس، معلمان، دانش آموزان، اولیای گرامی و عوامل اجرایی و آموزشی مدارس عنوان کرد و گفت: با ورود عوامل مدرسه و دانش آموزان و تشکیل کلاس های درس ، فعالیت شبکه از هفته آینده آغاز خواهد شد.

قربانی  با تشکر از زحمات، اهتمام و ابتکارات معلمان توانمند استان در تداوم جریان آموزش با بهره گیری از فضای مجازی و تعامل با دانش آموزان، ذکر کرد: با راه اندازی شبکه آموزشی دانش آموز ( شاد )، مبنای فعالیت مدارس، مدیران، معلمان و دانش آموزان این شبکه می باشد و تلاش و زحمات معلمان در بستر امن شاد، منظم و برابر برنامه مدارس قابل رصد بوده و میزان فعالیت را برای سال تحصیلی تعیین و مشخص می کند و بر اساس آن می‌توان تصمیم‌گیری در خصوص میزان و مدت استمرار کلاس‌های فیزیکی در هر مدرسه را در آینده پیش بینی کرد.

وی بر تشکیل تیم‌های نظارتی به منظور همکاری برای پیگیری فعالیت‌های مدارس در راه اندازی و اجرای شبکه شاد تاکید کرد و گفت: با تعیین ناظر برای هر مدرسه و کمک فنی به عوامل مدارس، تلاش شود تا در اسرع وقت دانش آموزان در شبکه وارد شوند.

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان اجرایی شدن این مهم را نیازمند جدیت، پیگیری و رصد روزانه وضعیت ورود مدارس، مدیران، دانش آموزان و معلمان دانست و گفت: با عنایت به اینکه ورود مدارس دوره ابتدایی از هفته قبل آغاز شده است، الان علاوه بر تکمیل این دوره، باید برای حضور مدارس متوسطه، ورود مدیران مدارس، معلمان و دانش آموزان و تشکیل کلاس، اقدامات لازم صورت گیرد.

قربانی از شناسایی و تقدیر از مدیران و معلمان فعال و موثر در شبکه شاد به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم خبر داد و گفت: به مناسبت هفته معلم از افراد موثر در آموزش مجازی دانش آموزان و اجرای شبکه شاد تقدیر می‌شود که در همین راستا از سوی ستاد بزرگداشت مقام معلم استان، ابلاغیه به شهرستان ها ارسال شده است.

وی در پایان با بیان اینکه از هفته آینده کلاس‌های درس در بستر شبکه شاد آغاز می‌شود، از شهرستان ها و مناطق خواست مشکلات پیش روی اجرای این برنامه را از طریق مراجع ذیربط پیگیری کنند تا بستر کار برای فعالیت فراهم شود.

 

انتهای پیام/