متقاضیان صدور پروانه ساختمانی تا خرداد ماه سال آینده فرصت انجام نقشه را دارند

ایسنا/کردستان معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری سنندج گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و در راستای اقدامات پیشگیرانه در خصوص جلوگیری ازدحام متقاضیان صدور پروانه ساختمانی به مالکانی که قبل از سال نسبت به پرداخت عوارض پروانه ساختمانی خود اقدام کنند تا پایان خرداد ماه سال آینده فرصت تکمیل فرآیندهای صدور پروانه را […]ایسنا/کردستان معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری سنندج گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و در راستای اقدامات پیشگیرانه در خصوص جلوگیری ازدحام متقاضیان صدور پروانه ساختمانی به مالکانی که قبل از سال نسبت به پرداخت عوارض پروانه ساختمانی خود اقدام کنند تا پایان خرداد ماه سال آینده فرصت تکمیل فرآیندهای صدور پروانه را دارند.

کمال کاظمی امروز(۲۱ اسفند) در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: تمهیدات لازم در خصوص جلوگیری از ازدحام شهروندان در روزهای پایانی سال برای آن دسته از متقاضیان صدور پروانه صورت گرفته است.

وی افزود: هرساله در ماه های پایانی سال شاهد حضور جمع کثیری از شهروندان جهت دریافت صدور پروانه ساختمانی هستیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری سنندج، بیان کرد: متاسفانه امسال بواسطه شیوع ویروس کرونا در ماه پایانی سال مشکلات و نگرانی های فراوانی برای شهروندان به ویژه متقاضیان دریافت پروانه ساختمانی به وجود آورده است.

کاظمی ذکر کرد: در راستای اقدامات پیشگیرانه و جلوگیری از ازدحام شهروندان در شهرداری مناطق و نواحی تمهیداتی جهت حفظ حقوق متقاضیان پروانه ساختمانی در راستای بهره مندی از تخفیفات عوارض در ماه جاری از سوی استانداری به شهرداری، نظام مهندسی و راه و شهرسازی ابلاغ شد.

وی اعلام کرد: شهرداری ها در راستای جلوگیری از ازدحام جمعیت با اتخاذ روش مناسب و به صورت غیرحضوری نسبت به صدور فرم دستور نقشه تا پایان مهلت مصوب تخفیف در عوراض را اعمال می‌کند.

معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری سنندج،خاطرنشان کرد: شهرداری ها ملزم هستند پس از دریافت مشخصات ملک براساس ضوابط طرح تفصیلی نسبت به عوارض با اعمال تخفیف مصوب اقدام  کنند.

کاظمی یادآور شد: متقاضیانی که قبل از سال جاری نسبت به عوارض محاسبه شده خود اقدام کنند، تا پایان خردادماه سال آینده فرصت دارند نسبت به تهیه نقشه و انجام مراحل بعدی صدور پروانه ساختمانی خود اقدام کنند.

انتهای پیام